Klienci

Wnuk Consulting / Klienci

TAURON Dystrybucja S.A.

"Bocian nasz" to sztandarowy projekt z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, realizowany przez spółkę TAURON Dystrybucja S.A. W ramach promocji działań CSR, w 2015 r. zorganizowaliśmy na Facebooku konkurs na najlepsze zdjęcie bocianów oraz serię wystaw w największych galeriach handlowych w województwach: małopolskim, śląskim, opolskim i dolnośląskim. Wystawom towarzyszy kampania reklamowa w IMS oraz animacje dla dzieci - "Łowimy z bocianem" oraz "Selfie z bocianem".

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Rok akademicki 2015/2016 to szczególny czas dla Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uczelnia wprowadziła się do nowego budynku przy Raciborskiej 50 i z tej okazji przygotowała serię wydarzeń pod wspólną nazwą: "Festiwal Nowe Otwarcie". W tym ważnym dla Artystów czasie wspieramy ich w relacjach z otoczeniem oraz prowadzimy kanały Akademii w mediach społecznościowych. #NoweOtwarcie można śledzić na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

Pomagamy w kontaktach. Tym razem połączyliśmy jeden z najlepszych festiwali muzyki klasycznej w Polsce z perfekcyjnymi samochodami marki Audi. Dzięki temu - wirtuozi Festiwalu Katowice Kultura Natura byli wożeni nowymi Audi A7, a reprezentacyjna flota Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia liczyła w maju 2015 ponad 1500 KM! Dodatkowo, wsparliśmy całe przedsięwzięcie logistycznie i to nasi kierowcy dbali o wygodę i kalendarz gości festiwalu.

Bażantowo Sport

Kompleksowa obsługa Bażantowo Sport już na przestrzeni pierwszego roku zaowocowała wieloma ciekawymi eventami, wizytami dziennikarzy i materiałami w prasie, radiu, telewizji i Internecie. W tym czasie, Bażantowo Sport odwiedzili m.in. reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn, duet tenisowy Fyrstenberg - Matkowski, zawodnicza WTA Camila Giorgii i hollywoodzki aktor Michel York.

Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego

Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego został powołany do życia jesienią 2016 roku. Z bogatym doświadczeniem w pracy ze szpitalami powiatowymi, od początku uczestniczyliśmy w powstawaniu instytucji, skupiając się na budowaniu relacji z mediami branżowymi. Dzięki temu Związek bardzo szybko stał się opiniotwórczą instytucją, widoczną nie tylko w województwie, ale w całym kraju.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Pracując z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach naszym zadaniem było kompleksowe przygotowanie kilku kolejnych wydań informatora dla kandydatów na studia. Przy okazji współpracy stworzyliśmy także grę planszową, która w ciekawy i zabawny sposób pokazuje walory i codzienność uczelni.

Polska Hokej Liga

Kompleksowa obsługa Polskiej Hokej Ligi - najwyższej klasy rozgrywkowej hokeja na lodzie w Polsce było jednym z największych wyzwań, jakie przed nami przedstawiono (bo jeszcze na etapie powstawania spółki). Organizacja konferencji prasowych, prowadzenie relacji z dziennikarzami sportowymi z całego kraju oraz przygotowanie identyfikacji wizualnej i prowadzenie oficjalnego serwisu internetowego należały do naszych podstawowych zadań. Nie sposób wymienić wszystkich.

Industriada 2016

W 2016 r. na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego odpowiadaliśmy za organizację i promocję święta Szlaku Zabytków Techniki - Industriady 2016.

Porsche Inter Auto Polska

Pomagamy w kontaktach. Tym razem połączyliśmy jeden z najlepszych festiwali muzyki klasycznej w Polsce z perfekcyjnymi samochodami marki Audi. Dzięki temu - wirtuozi Festiwalu Katowice Kultura Natura byli wożeni nowymi Audi A7, a reprezentacyjna flota Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia liczyła w maju 2015 ponad 1500 KM! Dodatkowo, wsparliśmy całe przedsięwzięcie logistycznie i to nasi kierowcy dbali o wygodę i kalendarz gości festiwalu.

PARAOLIMPIJCZYCY

Projekt i kompleksowa realizacja projektu PARAOLIMPIJCZYCY promującego sport paraolimpijski w Polsce - kontynuacja działań dla Karoliny Hamer, niepełnosprawnej pływaczki, multimedalistki mistrzostw świata i Europy. W ramach projektu stworzyliśmy kalendarz PARAOLIMPIJCZYCY 2015, pozyskaliśmy Partnerów i finansowanie dla przedsięwzięcia. Ostatecznie przełożyło się na powstanie projektu TAURON Sportowy Partner Paraolimpijczyków, dla którego stworzyliśmy strategię promocji sportu paraolimpijskiego w Polsce (m.in. działania w obszarze mediów społecznościowych i akcja #takdlario).

Millenium Sp. J.

Naszym zadaniem jest kompleksowe przygotowanie magazynu osiedla Bażantowo. Zaczęliśmy od layoutu, projektu redakcyjnego i sieci kolportażu czasopisma, a następnie zaczęliśmy wdrażać w życie zaproponowane rozwiązania. Dziś z magazynem PLACE współpracuje wielu Partnerów, którzy z powodzeniem promują w nim swoje produkty i usługi, a treści redakcyjne przygotowywane przez redakcję PLACE są cytowane nawet przez media ogólnopolskie.

Osiedle Bażantowo

Wielowymiarowa współpraca z deweloperem Osiedla Bażantowo obejmuje przede wszystkim kompleksową realizację wydawniczą magazynu PLACE, obsługę mediów społecznościowych centrum handlowego oraz działania z zakresu public relations. Dodatkowo, deweloper Osiedla Bażantowo w Katowicach korzystał z umiejętności i doświadczenia naszego studia graficznego przy przygotowywaniu materiałów promocyjnych osiedla.

Bawaria Motors Katowice

Strona w serwisie Facebook potrzebowała świeżych, unikalnych i zupełnie nowych treści. Wzięliśmy więc jeden z flagowych modeli BMW i przez tydzień woziliśmy gości z Hollywood. Relacja z pobytu Pat i Michaela Yorków ukazała się nie gdzie indziej, jak na oficjalnym fanpage'u Bawarii Motors Katowice.

Signum

Projekt, wdrożenie i obsługa nowych stron WWW, organizacja prozdrowotnych eventów (jak "Idę, nie jadę", „Jedz oczami”) oraz bieżąca koordynacja działań promocyjnych firmy, to nasze podstawowe zadania we współpracy z salonami Optyk Okulista Signum i Centrum Medycznym Signum. I jeszcze coś - stworzenie dwóch kanałów w mediach społecznościowych, których kontent doceniają przedstawiciele branży z kraju i ze świata.

Duda Clinic

Kompleksowe przygotowanie magazynu medycznego Duda Clinic ZDROWIE to nasze główne zadanie we współpracy z kliniką implantologiczną z Katowic. Pierwszy numer już wkrótce.

AKSON

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przygotowaliśmy dla firmy Akson - jednego z największych dystrybutorów sprzętu rehabilitacyjnego w Polsce - koncepcję Akson Road Show, czyli cyklu spotkań w kilku starannie wybranych miastach, w których do przejażdżki na wózku inwalidzkim zapraszaliśmy lokalnych dziennikarzy. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mediów i bardzo pozytywnym odzewem ze strony osób niepełnosprawnych - Klientów Firmy. Dziś wiedzą, że nikt nie zadba o ich interesy tak jak Akson.

Senior Residence

Relacje medialne oraz przygotowanie materiałów promocyjnych to nasze podstawowe zadania we współpracy z Senior Residence - największym w Polsce domem opieki dla seniorów Diakonii Neuendettelsau.

Duda Clinic College of Dental Medicine

Duda Clinic College of Dental Medicine to śmietanka stomatologicznej edukacji. Koledż współpracuje m.in. z nowojorskim Columbia University, a takie partnerstwo zobowiązuje. Dlatego DCDM wybrał nas, a my przygotowaliśmy materiały promocyjne dla przyszłych studentów.

Lexus Katowice

Specjalnie dla Lexus Katowice przygotowaliśmy prezentację prasową nowego modelu Lexusa. Dziennikarze z regionu mieli okazję przejechać się całą gamą modeli przez serce konurbacji śląskiej. Na końcu wycieczki czekała nagroda - zwiedzanie zamku i posiłek w miejscowej oberży.

Karolina Hamer

Karolina Hamer to pływaczka i paraolimpijka, która zaraża wszystkich niesamowitą energią. Pomagamy Karolinie w jej walce o to, aby sportowy niepełnosprawni byli traktowani na równi z pełnosprawnymi sportowcami. Walka trwa. Jednym z jej najbardziej spektakularnych przejawów było twórcze wykorzystanie jednego z największych internetowych portali sprzedażowych i uruchomienie akcji „Karolina Hamer - sponsoring”. Dzięki nam Karolina poznała szerokie grono życzliwych i pomocnych ludzi.

Bentley Katowice

Drugi salon Bentleya w Polsce otwarty przez sieć Porsche Inter Auto korzysta z naszego wsparcia w relacjach z mediami.

Biuro Centrum

Dla jednego z najbardziej rozpoznawalnych biurowców w Katowicach przygotowaliśmy koncepcję magazynu, dzięki któremu najemcy poznają się wzajemnie i zaczną wymieniać się usługami, a sam biurowiec ponownie zacznie być postrzegany, jako dobre miejsce do prowadzenia biznesu. Tak powstał kwartalnik MICKIEWICZA 29.

GZUT

Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych to jeden z najpiękniejszych zakładów produkcyjnych na Śląsku. Wiodący producent pomników w kraju może się pochwalić długą i piękną historią. Naszym zadaniem było odpowiednie akcentowanie tradycji i podkreślanie nowoczesności Zakładów w kontaktach z kontrahentami oraz prowadzenie relacji medialnych. Dzięki naszym staraniom piękno GZUT-u dostrzegła nawet polska redakcja jednego z największych na świecie magazynów motoryzacyjnych, która na jego terenie zrealizowała jedną z sesji fotograficznych.

I2 Analytical

I2 Analytical to międzynarodowe, akredytowane laboratorium ochrony środowiska specjalizujące się w analizie chemicznej i fizykochemicznej gleb, wód, itp. Dla polskiego oddziału I2 Analytical prowadzimy media społecznościowe oraz doradzamy w zakresie komunikacji wewnętrznej. W 2016 roku zorganizowaliśmy także imprezę z okazji 10-lecia firmy.

Szpital nr 2 w Mysłowicach

Dla Szpitala nr 2 w Mysłowicach prowadzimy działania z zakresu content marketingu i public relations polegające m.in. na przygotowywaniu treści na stronę internetową Szpitala, relacje z mediami i prowadzenie strony szpitala w serwisie Facebook.

TÜV Nord Polska

TUV NORD to grupa profesjonalistów, których zadaniem jest certyfikacja ISO, analizowanie ryzyka, bezpieczeństwo i higiena pracy. W 2016 roku grupę pracowników firmy przeszkoliliśmy w zakresie obsługi mediów społecznościowych.

Urząd Miejski w Tarnowskich Górach

Jest wiele powodów, dla których warto przyjechać do Tarnowskich Gór. Wśród nich są dziesiątki wyjątkowych produktów i usług oferowanych przez firmy, których marka nierozerwalnie łączy się z miastem. Aby przypomnieć o tym mieszkańcom województwa śląskiego stworzyliśmy w mediach społecznościowych konkurs dla przedsiębiorców pod nazwą MA®KOWE TARNOWSKIE GÓRY. W 2017 r. jako jedyna agencja wspieraliśmy starania miasta o wpis na Listę UNESCO: zorganizowaliśmy wystawę w Parlamencie Europejskim i wydarzenie na Rynku, podczas którego tarnogórzanie śledzili obrady sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa.