Aktualności

Wnuk Consulting / Aktualności

14.12.2018

PLACE – Zima 2018/2019

W zimowym numerze magazynu PLACE dowiecie się, dlaczego podróżująca po całym świecie Martyna Wojciechowska wciąż wraca na Śląsk. Poznacie również tajemnice śląskiej porcelany oraz zabierzemy Was na przejażdżkę Bentleyem Continental GT. Zapraszamy do lektury!

 

 

 

15.11.2018

Nowy Bentley Continental na osiedlu Bażantowo

Cieszymy się, że mieliśmy okazję znowu współpracować z Porsche Inter Auto Polska. A była to sesja dla nowego modelu Bentley'a Continentala GT. Zdjęcia zostały wykonane na osiedlu Bażantowo w nietuzinkowej scenerii, ze złotą polską jesienią w tle. Za drugi plan posłużyły m.in. galeriowce projektu śląskiej pracowni architektonicznej, Medusa Group. Przedstawiamy tylko przedsmak tej współpracy, a jej efekty poznacie w grudniowym wydaniu magazynu PLACE.

 

 Bentley Continental GT

Bentley Continental GT

25.09.2018

Związek Szpitali Powiatowych podczas XIV edycji Forum Rynku Zdrowia

Za nami XIV edycja Forum Rynku Zdrowia – dwudniowej konferencji organizowanej przed wydawcę i redakcję „Rynku Zdrowia”. We wszechstronnej, merytorycznej dyskusji w reprezentatywnym gronie wzięli udział dwaj przedstawiciele Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, prezes – dr Józef Kurek oraz wiceprezes – Mariusz Wołosz. Pierwszy wziął udział w sesjach „Szpitale w Polsce – wybrane zagadnienia” oraz „Wyroby medyczne"; drugi zabrał głos w debacie „Od października do października, czyli rok funkcjonowania sieci szpitali”.

 

Dr Józef Kurek podczas sesji „Szpitale w Polsce – wybrane zagadnienia”.

Mariusz Wołosz w debacie „Od października do października, czyli rok funkcjonowania sieci szpitali”. 

 

25.09.2018

PLACE – Jesień 2018

W jesiennym numerze magazynu PLACE znajdziecie opowieść o wielu talentach ks. Jana Kurko, który jest nie tylko duszpasterzem, ale też sprawnym administratorem, który dał nowe życie dziedzictwu Ewy von Tiele-Winckler. A co poza tym? Historia z dużą ilością miodu w tle, w której  Artur Stojko udowadnia, że życie zaczyna się po 80-tce. Zapraszamy do lektury!

 

 

PLACE – Lato 2018

W letnim numerze magazynu PLACE wsiadamy do tramwaju z prezydentem Katowic – Marcinem Krupą i rozmawiamy o komunikacji publicznej w mieście. A co poza tym? Do biegu, gotowi, świat, czyli artykuł o Wojciechu Machniku, który biega w maratonach całego globu i wiele, wiele więcej. Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

2.06.2018

INDUSTRIADA w krakowskiej Bonarce

Za nami impreza promująca tegoroczną INDUSTRIADĘ w Krakowie – jedno z zadań, które relizujemy w ramach umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego na przeprowadzenie wybranych działań organizacyjnych i promocyjnych. Z kolei już za tydzień 9. edycja święta Szlaku Zabytków Techniki i 500 wydarzeń w województwie śląskim.

 

 

24.05.2018

Z Bawarią Motors ponownie podczas Festiwalu Katowice Kultura Natura

Dla melomanów w niedzielę, a dla nas wczoraj - wraz z odjazdem ostatniego wirtuoza zakończył się Festiwal Katowice Kultura Natura, którego tematem było dziecięctwo.

 

Wspólnie z Bawarią Motors Katowice zadbaliśmy o komfort i bezpieczeństwo gości Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.  Mamy nadzieję, że cztery limuzyny BMW 7, którymi podróżowali przywołały w nich dziecięcą radość obcowania z motoryzacją.

 

18.05.2018

Z Tarnowskimi Górami na 10. Europejskim Kongresie Gospodarczym

Dla Tarnowskich Góry stworzyliśmy koncepcję obecności na imprezie oraz zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy stoisko, które promowało miasto podczas 10. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

Odwiedzających stoisko zachwyciła specjalnie przygotowana czekolada ze srebrem, która naturalnie nawiązywała do Zabytkowej Kopalni Srebra. Dodatkowo, użytkownicy Twittera jednogłośnie wydali werdykt: to w Tarnowskich Górach była najlepsza kawa na Kongresie! W trakcie pierwszego i drugiego dnia imprezy na stoisku trwała także rejestracja na wycieczkę do Kopalni Srebra. Ostatecznie, ponad 50 uczestników wydarzenia wyjechało ekologicznym autobusem spod Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, aby zobaczyć najnowszy polski wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Obecność miasta to nie tylko stoisko, ale też panele, w których, w roli ekspertów wystąpili burmistrz Arkadiusz Czech („Skuteczni w walce o czyste powietrze”) oraz jego zastępca – Piotr Skrabaczewski („Przestrzeń publiczna, inwestycje, rozwój”).

 

30.03.2018

1% dla Śląska 2018: rzecznicy i dziennikarze zmierzą się na Arenie Zabrze

Drużyny rzeczników prasowych i dziennikarzy po raz kolejny wezmą udział w zawodach promujących ideę przekazywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z naszego regionu. 7 kwietnia zagrają w piłkę nożną na Arenie Zabrze. Głównym partnerem zawodów jest TAURON Dystrybucja, Gospodarzem Miasto Zabrze, a Organizatorem agencja Wnuk Consulting.

 

Doroczne mecze z cyklu Rzecznicy vs. Dziennikarze co roku dostarczają zawodnikom niepowtarzalnych sportowych wrażeń, a lokalnym organizacjom pożytku publicznego szansę na promocję swoich działań w gorącym dla nich czasie – kiedy Polacy rozliczają się z fiskusem i podejmują decyzję, komu przekazać 1% swojego podatku. 

– Wspierajmy lokalne fundacje, stowarzyszenia i wykorzystajmy szansę zatrzymania części wypracowanych przez nas środków finansowych w naszym regionie – zachęca Bartłomiej Wnuk, rzecznik Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego i organizator meczu.  

– W tym roku szczególnej uwadze polecamy Akademię Piłkarską Górnika Zabrze (Fundacja Górnika Zabrze, KRS 0000414081) – dodaje Sławomir Gruszka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zabrzu, gospodarza tegorocznych zawodów.

1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego można odpisać już od 2004 r. W zeszłym roku 13,6 mln Polaków przekazało w ten sposób kwotę ponad 660 mln zł. Na Śląsku najwięcej pieniędzy dostała Fundacja „Iskierka” z Chorzowa – 3,7 mln zł.

 
Składy drużyn:
 
Rzecznicy
Piotr Adamczyk, GTL SA
Paweł Cyz, Węglokoks
Paweł Doś, Politechnika Śląska
Sławomir Gruszka, Urząd Miasta Zabrze
Rafał Jankowski, NSZZ Policjantów
Marek Kiczka, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Jacek Szymik-Kozaczko, Uniwersytet Śląski w Katowicach
Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu
Marcin Marzyński, Tauron Dystrybucja SA
Krzysztof Pieczyński, Urząd Miasta Katowice
Łukasz Respondek, Park Śląski
Marek Thorz, Plus Communication
Krzysztof Trzosek, GKS Tychy
Remigiusz Turlej, Wnuk Consulting
Bartłomiej Wnuk, Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego
Andrzej Wyszyński, DB Cargo
Przemysław Żarski, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
 
Dziennikarze
Krzysztof Bąk, Polsat
Grzegorz Biernacki, Antyradio
Mateusz Ciesek, Telewizja Zabrze
Paweł Czado, Gazeta Wyborcza
Tomasz Czoik, Gazeta Wyborcza
Piotr Girczys, PAP
Marcin Hirnyk, Radio Piekary
Tadeusz Musioł, Radio Katowice
Arkadiusz Nauka, Dziennik Zachodni
Paweł Pawlik, Onet.pl
Marcin Pietraszewski, Gazeta Wyborcza
Maciej Skóra, TVN 24
Wojciech Słota, Głos Zabrza i Rudy Śląskiej
Adam Sosnowski, Fest CCM
Adam Szaja, SmakKsiazki.pl
Marek Twaróg, Dziennik Zachodni

 

 

21.03.2018

PLACE – Wiosna 2018

Wiosną odświeżyliśmy nieco magazyn PLACE. Nowy layout, więcej stron i nowe działy (w tym kulinarny – PLACEK) to nie wszystkie niespodzianki, które czekają na Czytelników. 

 

 

 

 

22.03.2018

Nasza kolejna INDUSTRIADA

Zwyciężyliśmy w przetargu i po raz kolejny przeprowadzimy wybrane działania organizacyjne i promocyjne związane ze świętem Szlaku Zabytków Techniki – INDUSTRIADĄ!

 

 

 

21.03.2018

Podsumowanie akcji antysmogowej "Hajcujymy – nie trujymy"

Wiosnę rozpoczęliśmy w Tarnowskich Górach podczas podsumowania pilotażowej akcji antysmogowej "Hajcujymy – nie trujymy".

 

 

8.03.2018

Bartłomiej Wnuk w panelu  "Marketing medyczny" podczas III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

Dyskusja poświęcona m.in. roli mediów społecznościowych w promocji placówek medycznych i zakazowi reklamy odbyła się w towarzystwie prof. Andrzeja Bochenka – współzałożyciela i członka rady nadzorczej PAKS, Sylwii Wądrzyk – dyrektora biura komunikacji społecznej NFZ, Iwony Dziedzic-Gawryś – PR Managera z portalu ZnanyLekarz.pl, Jolanty Wołkowicz – kierownika Promocji Szpitala Klinicznego nr 7 SUM) i Krystiana Dudka – prezesa Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Debatę poprowadził dr Michał Brzeziński z Zakładu Zdrowia Publicznego Medycyny Społecznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

 

 

20.02.2018

Kolejne wydanie biuletynu Centrum Handlowego Bażantowo

Drugi numer biuletynu Centrum Handlowego Bażantowo, który przygotowaliśmy na zlecenie spółki Millenium Inwestycje prezentuje jeszcze więcej sklepów, restauracji i usług skupionych w tym wyjątkowym miejscu na mapie Katowic. 

 

 

 

 

1.02.2018

Bartłomiej Wnuk prelegentem podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych 

Bartłomiej Wnuk znalazł się w gronie prelegentów zaproszonych do udziału w Kongresie Wyzwań Zdrowotnych, który w dniach 8-10 marca odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

 

 

8.02.2018

Brytyjskie śniadanie w Katowicach, Bentley na deser

W ramach współpracy z siecią Porsche Inter Auto, 8 lutego zorganizowaliśmy śniadanie brytyjskie dla dziennikarzy. Gdzie? Oczywiście w salonie Bentley Katowice, dokładnie na tydzień przed jego oficjalnym otwarciem.

 

 

 

11.12.2017

Wnuk Consulting dla Bentley Katowice 

Obsługa public relations polskiej premiery najnowszego Continentala GT oraz informowanie o otwarciu drugiego po Warszawie salony brytyjskiej marki w Polsce – to nasze zadania we współpracy z salonem Bentley Katowice, należącym do sieci Porsche Inter Auto.

 

 

7.12.2017

Szkolenie dla Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego 

W ramach stałej współpracy ze Związkiem Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego zorganizowaliśmy szkolenie dla szpitali członkowskich z zakresu komunikacji z Pacjentami i Personelem, komunikacji kryzysowej oraz obecności w serwisie społecznościowym Facebook. 

 

1.12.2017

PLACE – Zima 2017

W najnowszym numerze magazynu osiedla Bażantowo sporo uwagi poświęcamy rodzinnym firmom i sukcesji. Sprawdzamy czy z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach oraz czy tzw. "Zielone konie" mają godnych następców. A dodatkowo: odwiedzamy seniorów mieszkających w Enklawie Kryształowej i podglądamy życie, które toczy się w salonie klubowym, piszemy o nowych najemcach Centrum Handlowego Bażantowo, którzy już zadomowili się w budynku CUBE – Piekarni Wygorzele i Poradni Weterynaryjnej iVet oraz... wkraczamy w dzikość – podążamy tropem niedźwiedzi grizzli, zmierzamy ku majestatycznym lodowcom i wędrujemy u podnóża Denali. Gdzie? Oczywiście na Alasce!

 

 

 

 

10.11.2017

Zmiana adresu firmy: od listopada jesteśmy w Bażantowie!

Informujemy, że 7 listopada 2017 r. zmieniły się nazwa oraz dane adresowe firmy. Nowa siedziba Wnuk Consulting znajduje się przy ul. Bażantów 6C/6 w Katowicach, na osiedlu Bażantowo (budynek CUBE).


 

 

26.09.2017

Biuletyn Centrum Handlowego Bażantowo

W połowie września otwarto pierwsze lokale w budynku CUBE, a to oznacza jeszcze więcej sklepów, restauracji i usług w ramach Centrum Handlowego Bażantowo, aktualnie największego kompleksu handlowego w południowej części Katowic. Wspierając działania inwestora przygotowaliśmy pierwszy numer biuletynu dla CH Bażantowo, przeprowadziliśmy działania public relations oraz stworzyliśmy kontent wideo prezentujący najemców.

 

 

 

 

 25.09.2017

PLACE – Jesień 2017

W najnowszym numerze magazynu osiedla Bażantowo PLACE o uśmiechu klasy deluxe rozmawiamy z dr. Mariuszem Dudą z Duda Clinic, idziemy na spacer z seniorkami z Enklawy Kryształowej i przyglądamy się demografii Katowic.

 

 

 

 

9.07.2017

Tarnowskie Góry na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Tarnogórskie zabytki zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znakomita wiadomość przyszła do nowej turystycznej stolicy Śląska z Krakowa. Dla mieszkańców oczekujących na wiekopomną decyzję, zorganizowaliśmy na tarnogórskim Rynku transmisję z obrad 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz tego, na zlecenie Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach przygotowaliśmy biuro prasowe dla kilkudziesięciu dziennikarzy lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich mediów relacjonujących wydarzenie.

 

O wpisaniu Kopalni rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO poinformowały m.in. TVP 1 (Wiadomości, Teleexpress), TVN (Dzień Dobry TVN), TVN24 (Fakty Popołudniu, Teleserwis), Nowa TV (24 godziny), TVP Katowice, Polska Agencja Prasowa, Informacyjna Agencja Radiowa, Onet.pl, Interia.pl, Fakt.pl, SE.pl, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik Zachodni, RMF FM, Radio Zet, stacje Polskiego Radia – w tym Polskie Radio Katowice, Radio Piekary, Radio eM, Gwarek, TG Stacja.

 

 

6.06.2017

PLACE – Lato 2017

W najnowszym numerze magazynu Osiedla Bażantowo PLACE rozmawiamy z dr Iwoną Sosnowską-Wieczorek z Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore, idziemy na modelowy spacer z psem i zachęcamy do przygotowania koperty życia.

 

  

30.05.2017

Wystawa w Parlamencie Europejskim

Dawne obiekty górnicze w Tarnowskich Górach mają szansę na znalezienie się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeśli się uda, będą 15. w Polsce, a pierwszym na Śląsku zabytkiem docenionym przez prestiżową organizację. Od dzisiaj w Parlamencie Europejskim można oglądać wystawę prezentującą ich unikatowe piękno, którą przygotowaliśmy na zlecenie Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach.

 


 

9.04.2017

Dziennikarze wygrali z Rzecznikami w dorocznym meczu

Drużyny rzeczników i dziennikarzy zmierzyły się w siatkarskim pojedynku w hali głównej Spodka. Sportowo górą byli dziennikarze, ale jak zwykle chodziło o promocję idei odpisywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z naszego regionu

Za nami siódma edycja turnieju, w którym dziennikarze i rzecznicy starają się udowodnić, która profesja przyciąga osoby bardziej utalentowane sportowo. Po siatkówce (2011), strzelaniu (2012), squashu (2013), badmintonie (2014) i koszykówce (2015) i futsalu (2016) w tym roku wrócili do korzeni i ponownie spotkali się na siatkarskim boisku. I to nie byle jakim, bo w Spodku, czyli na arenie, w której polska reprezentacja sięgnęła po tytuł mistrzów świata w 2014 r. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla drużyny dziennikarzy. W zawodach, jak zwykle chodziło o promocję idei odpisywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z naszego regionu. Głównym partnerem wydarzenia był TAURON Dystrybucja

W ramach dorocznych rozliczeń z fiskusem w ubiegłym roku Polacy przekazali organizacjom pożytku publicznego (OPP) 617,5 mln zł, 60 mln więcej niż rok wcześniej. Większość tych pieniędzy trafiła do dużych fundacji o ogólnopolskim zasięgu działania, korzystających na co dzień z ogromnego wsparcia środków masowego przekazu. 

– Poprzez organizację dorocznego meczu zwracamy uwagę na potrzeby małych, lokalnych organizacji, które nie mają wystarczającej siły przebicia, by dotrzeć do podatników z komunikatem o swoich działaniach. Listę wszystkich OPP z naszego regionu można znaleźć na stronie: www.finanse.mf.gov.pl, ograniczając listę wyszukiwania na przykład do interesującego nas miasta – tłumaczy Bartłomiej Wnuk, organizator meczu Rzecznicy vs. Dziennikarze, czyli 1% dla Śląska. 

– Społeczność, której leży na sercu powodzenie naszego klubu, szczególnie zachęcamy do przekazywania 1% podatku Akademii Piłkarskiej "Młoda GieKSa" – zachęca dr Marcin Janicki, wiceprezes zarządu GKS Gieksa Katowice SA. 

 

W meczu zagrali:

 

DZIENNIKARZE

Paweł Pawlik – Onet.pl

Piotr Girczys – Polska Agencja Prasowa

Krzysztof Bąk – Polsat News

Jacek Sroka – Dziennik Zachodni

Marcin Hirnyk – Radio Piekary

Robert Walczak – TVP Katowice

Tomasz Ciesielski – TVN24

Tomasz Czoik – Gazeta Wyborcza

Wojciech Marczyk – RMF Maxxx

Adam Szaja – smakksiazki.pl

 

RZECZNICY

Piotr Adamczyk – Port Lotniczy Katowice Pyrzowice

Łukasz Zimnoch – Tauron Dystrybucja

Marek Kiczka – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Jacek Szymik-Kozaczko – Uniwersytet Śląski

Paweł Doś – Politechnika Śląska

Mirosław Rusecki – Szpital św. Barbary

Jakub Bochenek – GKS Katowice

Krzysztof Trzosek – GKS Tychy

Rafał Jankowski – NSZZ Policjantów

Bartłomiej Wnuk – Wnuk Consulting

 

4.04.2017

Rzecznicy z dziennikarzami zagrają w Spodku. Jak co roku stawką będzie 1% podatku

Siatkarski GKS Katowice zagra w najbliższą niedzielę ostatni w tym sezonie mecz w Spodku. Przed spotkaniem na boisku zobaczymy drużyny rzeczników prasowych i dziennikarzy, które siódmy rok z rzędu zmierzą się w meczu promującym ideę odpisywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z naszego regionu.

 

 

 

To już siódma edycja turnieju, w którym dziennikarze i rzecznicy starają się udowodnić, która profesja przyciąga osoby bardziej utalentowane sportowo. Po siatkówce (2011), strzelaniu (2012), squashu (2013), badmintonie (2014) i koszykówce (2015) i futsalu (2016) w tym roku wrócą do korzeni i ponownie spotkają się na siatkarskim boisku. I to nie byle jakim, bo w Spodku, czyli na arenie, w której polska reprezentacja sięgnęła po tytuł mistrzów świata w 2014 r.

Uczestnicy nie gwarantują światowego poziomu spotkania, ale mimo to zapraszają wszystkich do kibicowania w niedzielę, 9 kwietnia o godz. 12. Podobnie jak przed rokiem, głównym partnerem zawodów będzie TAURON Dystrybucja.

W ramach dorocznych rozliczeń z fiskusem w ubiegłym roku Polacy przekazali organizacjom pożytku publicznego (OPP) 617,5 mln zł, 60 mln więcej niż rok wcześniej. Większość tych pieniędzy trafiła do dużych fundacji o ogólnopolskim zasięgu działania, korzystających na co dzień z ogromnego wsparcia środków masowego przekazu. 

– Poprzez organizację dorocznego meczu zwracamy uwagę na potrzeby małych, lokalnych organizacji, które nie mają wystarczającej siły przebicia, by dotrzeć do podatników z komunikatem o swoich działaniach. Listę wszystkich OPP z naszego regionu można znaleźć na stronie: www.finanse.mf.gov.pl, ograniczając listę wyszukiwania na przykład do interesującego nas miasta – tłumaczy Bartłomiej Wnuk, organizator meczu Rzecznicy vs. Dziennikarze, czyli 1% dla Śląska. 

– Społeczność, której leży na sercu powodzenie naszego klubu, szczególnie zachęcamy do przekazywania 1% podatku Akademii Piłkarskiej "Młoda GieKSa" – zachęca dr Marcin Janicki, wiceprezes zarządu GKS Gieksa Katowice SA.

 

Udział w meczu potwierdzili:

DZIENNIKARZE

Paweł Pawlik – Onet.pl

Piotr Girczys – Polska Agencja Prasowa

Krzysztof Bąk – Polsat News

Jacek Sroka – Dziennik Zachodni

Marcin Hirnyk – Radio Piekary

Robert Walczak – TVP Katowice

Tomasz Ciesielski – TVN24

Tomasz Czoik – Gazeta Wyborcza

Wojciech Marczyk – RMF Maxxx

Adam Szaja – smakksiazki.pl

 

RZECZNICY

Cezary Orzech – Port Lotniczy Katowice Pyrzowice

Marcin Marzyński – Tauron Dystrybucja

Marek Kiczka – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Jacek Szymik-Kozaczko – Uniwersytet Śląski

Paweł Doś – Politechnika Śląska

Mirosław Rusecki – Szpital św. Barbary

Jakub Bochenek – GKS Katowice

Krzysztof Trzosek – GKS Tychy

Rafał Jankowski – NSZZ Policjantów

Bartłomiej Wnuk – Wnuk Consulting

 

27.03.2017

PLACE - Wiosna 2017

W najnowszym numerze magazynu Osiedla Bażantowo PLACE rozmawiamy z Robertem Talarczykiem, dyrektorem Teatru Śląskiego. 

 
 

 

12.02.2017

Naładowani miłością w katowickim Supersamie

W dniach 10-12 lutego zorganizowaliśmy w katowickim Supersamie akcję walentynkową #naladowanimiloscia. W ramach akcji rozdawaliśmy powerbanki parom, które zrobiły sobie zdjęcie w przygotowanej specjalnie na tę okazję fotobudce. 

 

7.12.2016

PLACE - Zima 2016

W najnowszym numerze magazynu Osiedla Bażantowo PLACE rozmawiamy z profesorem Janem Malickim, dyrektorem Biblioteki Śląskiej. Podsumowujemy również konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcia architektury.

 

 

1.12.2016

Współpraca ze Związkiem Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego

Związek Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego został powołany by, poprzez ścisłą współpracę między publicznymi placówkami, umacniać ich pozycję na rynku usług medycznych. Jesteśmy odpowiedzialni za kontakty z mediami oraz politykę informacyjną Związku. Przygotowaliśmy również stronę internetową, a także identyfikację wizualną ZSzPWŚ.

 

30.11.2016

Manekin Challenge w i2 Analytical

Wraz z zespołem pracowników i2 Analytical nakręciliśmy krótki film z serii "Manekin Challenge". Zobaczcie, jak wygląda laboratorium w Rudzie Śląskiej, gdy na chwilę zatrzyma się tam czas.

 

31.10.2016

Halloween w i2 Analytical

Upiorne zagadki, książki schowane w firmie i nagrody dla najlepiej przebranych – tak wyglądało Halloween w i2 Analytical, które zorganizowaliśmy dla Pracowników.

 

20.09.2016

PLACE - Jesień 2016

W najnowszym numerze magazynu Osiedla Bażantowo PLACE rozmawiamy z Karoliną Hamer – paraolimpijką i zaglądamy na plan filmu kręconego m.in. na jednym z parkingów podziemnych osiedla. 

 

 

 

 

19.09.2016

10 lat i2 Analytical

I2 Analytical obchodzi 10 urodziny. Z tej okazji zorganizowaliśmy imprezę dla Pracowników w Szybie Maciej w Zabrzu. Bawiliśmy się na ziemi, nad ziemią i pod ziemią.

 

 

5.09.2016

Fotospacer w Bażantowie

W jaki sposób fotografować architekturę? Co zrobić, aby uchwycić piękno otaczających nas budynków? Tego dowiecie się już 10 września na warsztatach fotograficznych podczas Fotospaceru w Bażantowie. O tajnikach fotografii opowie Wam Arkadiusz Ławrywianiec, ceniony fotoreporter, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, współautor reaktywowanego konkursu Śląskiej Fotografii Prasowej. Podczas sesji „samochód i modelka” nauczy Was natomiast technik fotografii studyjnej.

 

 

Spacer odbędzie się 10 września w dwóch turach: między 9.00 a 12.00 oraz od 13.00 do 16.00. Aby wziąć udział w warsztatach należy się zarejestrować – na maile z Waszymi zgłoszeniami czekamy do 4 września, wysyłajcie je na adres bartlomiej@wnukconsulting.pl (podajcie imię i nazwisko oraz numer telefonu). Jeżeli liczba chętnych przekroczy założony przez nas górny pułap, potwierdzenie otrzymają osoby, które zgłoszą się jako pierwsze. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu warsztatów ze względu na warunki pogodowe.

Warsztaty połączone są z konkursem fotograficznym, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Fotografie wykonane podczas Fotospaceru w Bażantowie będzie można zgłaszać w kategoriach: fotografia kolorowa, fotografia czarno-biała oraz samochód i modelka. Jury konkursu nagrodzi autorów najlepszych z nich. Swoją nagrodę wręczą również internauci.

Organizatorem warsztatów fotograficznych i konkursu jest spółka Millenium P.Płoskoń, K.Lasoń Spółka Jawna, a partnerem Porsche Inter Auto Polska. Szczegółowy regulamin konkursu fotograficznego oraz wzór umowy licencyjnej znajdziecie na stronie internetowej magazynu PLACE.

 

6.08.2016

Radiowa "Trójka" w Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry starają się o wpis na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W piątek, 5 sierpnia miejscową Kopalnię Srebra odwiedziła redakcja Radiowego Domu Kultury, weekendowej audycji radiowej "Trójki". Audycja do posłuchania TUTAJ.

 

 

 

1.07.2016

Rozpoczynamy współpracę z I2 Analytical

I2 Analytical jest globalnym niezależnym, wiodącym laboratorium badawczym, które oferuje pełen zakres analiz chemicznych gleb, wód, odpadów i materiałów budowlanych, przy użyciu najnowocześniejszych technik laboratoryjnych. Dla polskiego oddziału firmy prowadzimy komunikację w mediach społecznościowych oraz doradzamy w zakresie komunikacji wewnętrznej.

 

29.06.2016

"Bocian nasz". TAURON Dystrybucja pomaga ornitologom obrączkować młode bociany

„Bocian nasz” - to projekt, w ramach którego TAURON Dystrybucja od wielu lat dba o gniazda zlokalizowane na słupach energetycznych. Wraz ze zmianami w krajobrazie zmieniły się także zwyczaje bocianów. Kilkanaście lat temu większość bocianów zakładała gniazda na krytych strzechą dachach budynków wiejskich i na drzewach. Teraz na południu Polski ogromna większość gniazd znajduje się na słupach energetycznych, które zapewniają pewne i bezpieczne miejsce. 29 czerwca w okolicach Siewierza, ornitolog dr Jacek Betleja obrączkował bocianie potomstwo. Jego pracy przyglądali się dziennikarze.

 

24.06.2016

Szpital nr 2 w Mysłowicach: budynek interny po remoncie generalnym czeka na pacjentów

Zakończył się najważniejszy i najtrudniejszy etap największego remontu w historii stuletniego Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach. Po siedmiu miesiącach prac, dobiegła końca przebudowa tzw. budynku interny. Remont został sfinansowany z budżetu miasta Mysłowice oraz w części dotyczącej termomodernizacji, ze środków otrzymanych z Mechanizmu Finansowego EOG.

 

W budynku „A” mieściły się do tej pory oddział wewnętrzny i rehabilitacyjny. Po kompleksowej przebudowie zabytkowego budynku, pierwsze i drugie piętro zostały w całości zaadaptowane na potrzeby oddziału wewnętrznego. Do tej pory na dwóch piętrach budynku znajdowało się 11 sal oddziału wewnętrznego oraz 8 sal oddziału rehabilitacji. Na obu oddziałach znajdowało się 65 łóżek (45 było przeznaczonych dla pacjentów interny). Po remoncie, oddział wewnętrzny będzie dysponował 45 łóżkami w 20 salach. Do wyremontowanego obiektu wrócą również laboratorium, apteka i szpitalna kaplica oraz Recepcja.

- Skutki remontu odczują przede wszystkim pacjenci naszego szpitala. Do ich dyspozycji są mniejsze niż do tej pory sale, z których większość wyposażona jest we własną łazienkę – mówi Mariusz Wołosz, dyrektor Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach.

 W odnowionym budynku "A" będzie 16 sal z toaletami oraz 4 z łazienką po drugiej stronie korytarza. Wcześniej na każdym z dwóch pięter znajdowała się jedna toaleta damska, łazienka z kabinami prysznicowymi dla Pań, łazienka wraz z toaletą dla Panów oraz toaleta dla niepełnosprawnych.

Oddział wewnętrzny zyskał również nowe łóżka oraz nowoczesne meble. Pomieszczenia w budynku „A” zostały podzielone na mniejsze, a modernizacja objęła również  instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną oraz centralne ogrzewanie. Pomieszczenie apteki dostosowano natomiast do wymogów Prawa Farmaceutycznego.

We wszystkich salach budynku "A" będzie działał system telewizji, nowością dla pacjentów będzie możliwość skorzystania z sieci wi-fi oraz doładowania telefonu komórkowego. Pacjenci, po dokonaniu płatności w specjalnym wpłatomacie, będą musieli wybrać jedynie numer telewizora, który znajduje się w ich sali. W przypadku internetu automat wydrukuje jednorazowy login i hasło. Telefon doładujemy w podobny sposób, po wybraniu operatora i opłaceniu doładowania, otrzymamy wydruk z instrukcją postępowania. Docelowo w całym Szpitalu ma się pojawić 41 odbiorników telewizyjnych.

Modernizacja budynku interny to koszt około 4,5 mln złotych, który został sfinansowany z budżetu miasta Mysłowice. Dodatkowo, budynek "A" objął również wart 4 mln złotych projekt podniesienia efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii dla całego Szpitala. Jest on finansowany prawie w 80 procentach z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz przy wkładzie własnym budżetu miasta. Projekt obejmuje również pozostałe budynki Szpitala wraz z budynkiem Administracji.

 

20.06.2016

MA®KOWE TARNOWSKIE GÓRY

Jest wiele powodów, dla których warto przyjechać do Tarnowskich Gór. Wśród nich są dziesiątki wyjątkowych produktów i usług oferowanych przez firmy, których marka nierozerwalnie łączy się z Tarnowskimi Górami.

 

- Nasi przedsiębiorcy oferują świetne produkty i usługi. Czas, aby przypomnieć o tym również mieszkańcom innych śląskich miast – mówił Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór zapraszając do udziału w konkursie MA®KOWE TARNOWSKIE GÓRY.

Władze miasta kierowały go do przedsiębiorców i spółek, które prowadzą (i zarejestrowały) swoją działalność w Tarnowskich Górach. Do 7 czerwca na profilu Tarnowskie Góry – Urząd Miasta w portalu społecznościowym Facebook (www.facebook.com/um.tarnowskiegory) czekaliśmy na filmy promujące tarnogórskie firmy. Forma była dowolna – mogły to być animacje, teledyski, ale również krótkie filmiki nakręcone telefonem komórkowym, liczył się pomysł.

W czerwcu wybraliśmy trzy najciekawsze propozycje, a ich autorzy w nagrodę otrzymali realizacje kampanii promocyjnych w portalu społecznościowym Facebook o wartości 1000, 700 i 300 złotych.

 

14.06.2016

PLACE - Lato 2016

W najnowszym numerze magazynu Osiedla Bażantowo PLACE rozmawiamy z Arturem Rojkiem - wokalistą, który jest również Dyrektorem Artystycznym OFF Festivalu. Artysta pokazuje nam swoją "Muzyczną Mapę Miejsc". W letnim numerze znajdziecie m.in.  fotorelację z podróży do Namibii oraz najważniejsze informacje dotyczące Osiedla Bażantowo. Zapraszamy Was również do zapoznania się z internetową wersją magazynu na www.magazynplace.pl.

 

 

12.06.2016

INDUSTRIADA 2016. Pomogliśmy w organizacji i promocji święta Szlaku Zabytków Techniki

Podobnie, jak w zeszłym roku, tym razem również odpowiadaliśmy za część zadań związanych z organizacją i promocją INDUSTRIADY. Już 4 czerwca odwiedziliśmy Kraków, gdzie w Muzeum Inżynierii Miejskiej zapraszaliśmy mieszkańców Krakowa i turystów na tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki. Tydzień później, już podczas samej INDUSTRIADY, koordynowaliśmy m.in. pracę punktów informacyjnych INDUinfo.

14.05.2016

Wnuk Consulting razem z Porsche Inter Auto Polska i NOSPR podczas festiwalu Katowice Kultura Natura

Dzięki wsparciu Wnuk Consulting festiwal Kultura Natura w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach ma godną oprawę motoryzacyjną. Luksusowe samochody audi A7 zapewniła firma Porsche Inter Auto Polska. To już kolejny raz, kiedy samochody posłużą do wożenia gości festiwalu -  wirtuozów z całej Europy. Tegoroczna edycja festiwalu potrwa do 22 maja, a jej hasłem przewodnim jest "Duchowość".

18.03.2016

PLACE - Wiosna 2016

Przedstawiamy najnowszy numer magazynu Osiedla Bażantowo PLACE. Głównym bohaterem wiosennego wydania jest Grzegorz Sikorski, założyciel studia Dagma Photo specjalizującego się w profesjonalnej fotografii produktowej i reklamowej. W tym numerze znajdziecie również fotokody QR, które odeślą Was do internetowej wersji magazynu.

 

 

 

14.03.2016

Dziennikarze pokonali Rzeczników w dorocznych zawodach 1% dla Śląska

Za nami 6. edycja zawodów promujących przekazywanie 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z naszego regionu. Tym razem sportowy pojedynek między drużynami Rzeczników i Dziennikarzy skończył się zwycięstwem Dziennikarzy.

 

To już szósta edycja turnieju, w którym dziennikarze i rzecznicy starali się pokazać, która profesja przyciąga osoby bardziej utalentowane sportowo. Po siatkówce (2011), strzelaniu (2012), squashu (2013), badmintonie (2014) i koszykówce (2015) w tym roku zmierzyli się w kolejnej dyscyplinie - futsalu. Tym razem wygrali dziennikarze, a o zwycięstwie przesądziły rzuty karne.

Zawody odbyły się 9 marca w Bażantowo Sport i podobnie jak co roku będą promowały ideę pozostawienia 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z naszego regionu. Mecz komentował katowicki radny Krzysztof Pieczyński znany z zamiłowania do piłki nożnej. Głównym Partnerem tegorocznych zawodów był TAURON Dystrybucja.
 
W tegorocznym meczu zagrali:

DZIENNIKARZE
Tomasz Ciesielski - TVN24.pl,
Piotr Girczys - Polska Agencja Prasowa,
Adrian Leks - Telewizja TVS,
Marcin Hirnyk - Radio Piekary,
Paweł Pawlik - Onet,
Jacek Sroka - Dziennik Zachodni,
Michał Cader - TVP3 Katowice,
Wojciech Marczyk - RMF MAXXX,
Krzysztof Bąk - Polsat News,
Bartłomiej Wnuk (Magazyn PLACE).

RZECZNICY
Rafał Jankowski - NSZZ Policjantów,
Krzysztof Trzosek - Tyski Sport,
Rafal Łysy - UM Sosnowiec,
Mirosław Rusecki - ASP w Katowicach,
Paweł Doś - Politechnika Śląska,
Jacek Szymik-Kozaczko - Uniwersytet Śląski w Katowicach,
Marek Kiczka - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
Marcin Marzyński - TAURON Dystrybucja,
Waldemar Bojarun - UM Katowice.
 
 

3.03.2016

Rzecznicy vs. Dziennikarze, czyli 1% dla Śląska 2016

Adam Nawałka nie podał jeszcze nazwisk piłkarzy, których zabierze na Mistrzostwa Europy 2016 we Francji. 9 marca powinien uważnie obserwować Katowice, gdzie na boisku spotkają się drużyny Rzeczników i Dziennikarzy i jak co roku powalczą o 1% dla organizacji pożytku publicznego z naszego regionu.

 

To już szósta edycja turnieju, w którym dziennikarze i rzecznicy będą starali się pokazać, która profesja przyciąga osoby bardziej utalentowane sportowo. Po siatkówce (2011), strzelaniu (2012), squashu (2013), badmintonie (2014) i koszykówce (2015) w tym roku zmierzą się w kolejnej dyscyplinie - futsalu.

Zawody odbędą się w czwartek, 9 marca o godz. 18.00 w Bażantowo Sport w Katowicach (ul. Pijarska 3) i podobnie jak co roku będą promowały ideę pozostawienia 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z naszego regionu. Mecz będzie komentował katowicki radny Krzysztof Pieczyński znany z zamiłowania do piłki nożnej.

Głównym Partnerem tegorocznych zawodów jest TAURON Dystrybucja.

Oto tegoroczne składy drużyn:

DZIENNIKARZE
Michalina Bednarek - Gazeta Wyborcza,
Tomasz Ciesielski - TVN24.pl,
Piotr Girczys - Polska Agencja Prasowa,
Adrian Leks - Telewizja TVS,
Marcin Hirnyk - Radio Piekary,
Paweł Pawlik - Onet,
Jacek Sroka - Dziennik Zachodni,
Michał Cader - TVP3 Katowice,
Wojciech Marczyk - RMF MAXXX,
Tadeusz Musioł - Radio Katowice,
Bartłomiej Wnuk (Magazyn PLACE).

RZECZNICY
Artur Madaliński - Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego,
Rafał Jankowski - NSZZ Policjantów,
Cezary Orzech - Katowice Airport,
Krzysztof Trzosek - Tyski Sport,
Rafal Łysy - UM Sosnowiec,
Mirek Rusecki - ASP w Katowicach,
Paweł Doś - Politechnika Śląska,
Jacek Szymik-Kozaczko - Uniwersytet Śląski w Katowicach,
Marek Kiczka - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
Marcin Marzyński - TAURON Dystrybucja,
Waldemar Bojarun - UM Katowice.

 
 

16.02.2016

1% dla Twojego zdrowia

Szpital nr 2 w Mysłowicach już od stu lat ratuje życie i zdrowie mieszkańców naszego miasta. Teraz i Ty możesz pomóc, przekazując placówce 1% swojego podatku.

 Szpital nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach obchodzi w tym roku swój setny jubileusz.  — Od 1916 roku staramy się jak najlepiej służyć mysłowiczanom. Teraz każdy może nam w tym pomóc przekazując 1% swojego podatku — zachęca Mariusz Wołosz, dyrektor Szpitala nr 2 i dodaje: — Przekazane pieniądze pomogą w bieżącej działalności Szpitala i pozwolą na zakup nowego sprzętu.

Aby przekazać 1% miejskiej lecznicy wystarczy podać w rocznym zeznaniu podatkowym KRS 0000005877 z dopiskiem „Szpital nr 2 w Mysłowicach”. Akcję „1% dla Twojego zdrowia” promują plakaty, które zostały rozwieszone w największych zakładach pracy w mieście oraz pocztówki, które do 20 lutego trafią do wszystkich mieszkańców Mysłowic.

To pierwszy rok, w którym można w ten sposób pomóc szpitalowi. Wszystko dzięki porozumieniu, które w styczniu placówka zawarła ze Stowarzyszeniem na rzecz Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Mysłowicach. W myśl porozumienia, za pośrednictwem Stowarzyszenia można odpisać 1% swojego podatku na rzecz szpitala a także wspomóc miejską lecznicę indywidualnymi wpłatami i darowiznami. — W tym roku podaruj 1% swojemu zdrowiu, nic Cię to nie kosztuje, a nam pozwoli jeszcze lepiej pomagać naszym pacjentom — apeluje dyrektor Wołosz.

 

16.02.2016

Z końcem kwietnia stulatek wróci do formy

W Szpitalu nr 2 w Mysłowicach trwa jeden z największych remontów w historii placówki (o ile nie największy!). Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Mysłowicach oraz środkom z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) już pod koniec kwietnia lecznica będzie świętowała setne urodziny w zupełnie nowej odsłonie, wartej ponad 9,7 miliona złotych.

 Od września ubiegłego roku w Szpitalu nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach trwa kompleksowy remont. Jednocześnie placówka realizuje dwa przedsięwzięcia — wart ok. 4 mln zł projekt podniesienia efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii, finansowany prawie w 80 proc. z Mechanizmu Finansowego EOG (projekt przy wkładzie własnym z budżetu miasta pod nazwą „Podniesienie efektywności energetycznej obiektów SP ZOZ Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach poprzez termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii" w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2009-2014 dla programu operacyjnego PL04 „Oszczędzania energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”) oraz kompleksowy remont wnętrza tzw. budynku interny, który w całości finansuje miasto Mysłowice (wartość tych prac to 5,7 mln zł).


Za Szpitalem jest już ponad połowa prac. — Aktualnie trwają roboty instalacyjne oraz wykończeniowe. Znany jest też termin oddania budynków po remoncie — to kwiecień bieżącego roku — informuje Mariusz Wołosz, dyrektor Szpitala nr 2. — Rozpoczęliśmy również prace związane z modernizacją budynku administracji. Zaczynamy od wymiany instalacji centralnego ogrzewania — dodaje dyrektor.

 

21.12.2015

Dobrych pomysłów na Święta i Nowy Rok

 

 

15.09.2015

PLACE - Jesień/Zima 2015

Przedstawiamy najnowszy numer magazynu Osiedla Bażantowo PLACE. Głównym bohaterem jesienno-zimowego wydania jest prof. Krzysztof Ficek, ortopeda i lekarz medycyny sportowej (m.in. takich sław jak Sławomir Szmal czy Maja Włoszczowska), twórca ośrodka Galen Ortopedia w Bieruniu i współtwórca Galen Rehabilitacji.

 

 

 

9.10.2015

ASP w Katowicach: #NoweOtwarcie w mediach społecznościowych

Dla naszego nowego Klienta - Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach prowadzimy od września tego roku kanały Uczelni w mediach społecznościowych (Twitterze, Facebooku i Instagramie) oraz pomagamy jej w relacjach z otoczeniem.

 

"Nowe Otwarcie" to nazwa festiwalu, który towarzyszy przeniesieniu części wydziałów Akademii do nowego budynku przy ul. Raciborskiej 50 w Katowicach. W 153 pomieszczeniach nowej siedziby ulokowano głównie pracownie kierunku Malarstwo, dotychczas znajdujące się w budynku przy ulicy Dąbrówki 9, gdzie dzieliły się przestrzenią z przedszkolem i szkołą muzyczną. Pracownie malarstwa, rysunku, rzeźby, technologii oraz scenografii przeniesione zostały właśnie na Raciborską. Jest tam także studio filmowe – nowoczesna przestrzeń do realizacji filmowych, fotograficznych, działań intermedialnych i interdyscyplinarnych. Nie zabrakło pracowni komputerowych, sal wykładowych, pomieszczeń biurowych oraz liczącej blisko 380 metrów kwadratowych wielofunkcyjnej sali do działań w przestrzeni. Są też dwie nowoczesne modelarnie dla studentów Wzornictwa. W osobnej części budynku, szeroko dostępnej dla każdego, znajdują się sala audytoryjno-kinowa dla ponad 100 osób, nowoczesna czytelnia, lokal gastronomiczny, przestrzenie galeryjne oraz sklep dla plastyków. Dziedziniec przeznaczono na otwartą galerię form przestrzennych.

 

 

28.09.2015

Szpital nr 2 zmieni się nie do poznania. Wystarczy pół roku oraz prawie 8,5 miliona złotych z budżetu miasta i funduszy norweskich

W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą remontu Szpitala Miejskiego nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Mysłowicach oraz środkom z funduszy norweskich, lecznica przejdzie kompleksową termomodernizację i zyska odnawialne źródła energii. Dodatkowo,   Miasto sfinansuje także remont budynku oddziału wewnętrznego. Wartość całego przedsięwzięcia to blisko 8,5 mln zł, a termin zakończenia prac to koniec kwietnia przyszłego roku.

 

Mysłowicka „dwójka” w przyszłym roku skończy sto lat. Znakomita część tworzącego ją kompleksu ma zabytkowy charakter. Stąd potrzeba zastosowania odpowiednich technologii ciepłowniczych. Gruntownego remontu wymagają też wnętrza budynku, w których mieści się m.in. apteka, recepcja, i oddział wewnętrzny. Wykonawcą prac jest spółka Meritum Grupa Budowlana, którą Szpital wyłonił w przetargu.

Dwie części dla lepszej całości

Całe przedsięwzięcie dzieli się na dwie zależne od siebie części. Pierwsza dotyczy termomodernizacji i odnawialnych źródeł energii. Na ten cel Szpital pozyskał pieniądze ze środków norweskich. Druga skupi się na remoncie budynku A.

Prawie 80 proc. dofinansowania z Funduszy Norweskich

Projekt pod nazwą „Podniesienie efektywności energetycznej obiektów SP ZOZ Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach poprzez termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii" w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2009-2014 dla programu operacyjnego PL04 „Oszczędzania energii i promowanie odnawialnych źródeł energii” zakłada ocieplenie ścian  i stropów krańcowych budynków, wymianę zewnętrznej stolarki drzwiowej i okiennej, wymianę instalacji centralnego ogrzewania wodnego i ciepłej wody użytkowej, montaż urządzeń do korzystania z energii słonecznej oraz montaż oświetlenia. 

Jego całkowita wartość to blisko 4 mln zł. Wysokość dofinansowania z funduszy norweskich wynosi 76,6 proc. (2,9 mln zł). Reszta - 1,1 mln zł - zostanie pokryta z miejskiego budżetu  Dzięki tej inwestycji oszczędność na energii może wynieść nawet 400 tys. zł rocznie

Dodatkowo zyska interna

Druga część remontu, którą w całości sfinansuje mysłowicki Magistrat, obejmuje remont wnętrza  budynku interny. Zakłada on przebudowę pierwszego i drugiego piętra właśnie dla potrzeb oddziału wewnętrznego, przebudowę pomieszczeń apteki szpitalnej i laboratorium oraz dostosowanie ich do odpowiednich wymogów, a całego obiektu - do wymogów przepisów przeciwpożarowych. Całość ma kosztować prawie 4,5 mln zł.  

- Szpital nr 2 to placówka miejska i naszym zadaniem jest dbać o to, by jej pacjenci mieli zagwarantowane możliwie najlepsze warunki pobytu na czas hospitalizacji. Remonty i doposażanie szpitala są więc niezbędne. Kilka miesięcy temu dofinansowaliśmy zakup sprzętu na oddziały okulistyczny i urazowy, niebawem, dzięki pozyskanemu przez Szpital dofinansowaniu, kolejny sprzęt, tym razem do diagnostyki kardiologicznej, trafi na oddział wewnętrzny. Cieszy fakt, że tak wiele już udało się zrobić. Mam nadzieję, że kolejna inwestycja, a mówimy tu o naprawdę dużym nakładzie finansowym, przyniesie wymierne korzyści, zarówno dla pacjentów jak i dla samego Szpitala - komentuje Edward Lasok, prezydent Mysłowic.

Szpital w trakcie remontu

Mariusz Wołosz, dyrektor Szpitala nr 2 nie ukrywa, że tak duży zakres prac będzie miał wpływ na funkcjonowanie Szpitala. 

– Przez odpowiednie ustalenie harmonogramu prac, będziemy starali się go zminimalizować – zapewnia. – Komfort pacjentów nie powinien zostać obniżony dzięki zastosowaniu szczelnych przegród oddzielających miejsca remontowane oraz wyznaczenie oddzielnych dróg komunikacyjnych dla prowadzonego remontu i działalności leczniczej – dodaje.

—-

Norweski Mechanizm Finansowy oraz Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (czyli tzw. fundusze norweskie i fundusze EOG) są formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein nowym członkom UE. Fundusze te są związane z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej oraz z jednoczesnym wejściem naszego kraju do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE + Islandia, Liechtenstein, Norwegia). W zamian za pomoc finansową, państwa-darczyńcy korzystają z dostępu do rynku wewnętrznego Unii Europejskiej (choć nie są jej członkami).

Więcej informacji: www.eeagrants.org

 

 

 

 

1.08.2015

Katowicki pejzaż przyszłości

Dzięki inicjatywie Wydziału Promocji UM Katowice wiemy już jak wyglądałby Katowice na płótnach Vincenta van Gogha czy Picassa. Teraz przekonamy się jak na miasto patrzyliby słynni futuryści. Salon Volkswagen Porsche Katowice został mecenasem plenerów malarskich na placu Kwiatowym w Katowicach. Dzięki zaangażowaniu firmy 1 i 8 sierpnia odbędą się dwa dodatkowe plenery malarskie. Przygotowano także atrakcje dla zwolenników fotografii.

 

Praca Katarzyny Pado (fot. Iwona Sobczyk) 

Bezpłatne plenery malarskie to inicjatywa miasta. Na przełomie maja i czerwca, przez cztery kolejne soboty, plac Kwiatowy w Katowicach gościł pasjonatów malarstwa, którzy starali się spojrzeć na nową przestrzeń oczyma starych mistrzów. 


Na 150-letnią historię Katowic przypadło kilka znaczących epok w historii sztuki. Stąd pomysł, by zachęcić amatorów malarstwa do spojrzenia na miasto oczyma impresjonistów, kubistów czy surrealistów. W czasie plenerów każdy chętny mógł wczuć się w rolę wielkich malarzy XIX i XX wieku i – dla odmiany – pokazać centrum Katowic we własnej, inspirowanej danym okresem  interpretacji – mówi Waldemar Bojarun, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice.

Plenery szybko zdobyły popularność. Pierwotnie zaplanowano cztery spotkania. Teraz w projekt włącza się salon Volkswagen Porsche Katowice, który został mecenasem dwóch kolejnych plenerów w soboty 1 i 8 sierpnia. Tym razem ich uczestnicy zaczerpną z futuryzmu i przedstawią swoje wizje przyszłości samochodów w przestrzeni miasta. Wiemy już jak jak wyglądałyby Katowice na płótnach Vincenta van Gogha i czy Claude Monet zachwyciłby się tutejszym wschodem słońca. Teraz przekonamy się, jak wyglądałyby na płótnach futurystów oraz jaka, zdaniem artystów – amatorów, będzie przyszłość samochodów w mieście. Dodatkową inspiracją będzie Volkswagen Jetta – samochód nowoczesnych mieszczan, a powstałe na katowickim Rynku prace będzie można zobaczyć podczas wystawy w salonie Volkswagen Porsche Katowice.


Zachęcamy także do fotografowania katowickiego Rynku, koniecznie z volkswagenem w tle. Prezentowane modele Volkswagen są doskonale przygotowane do miejskiego zgiełku. Do tej pory pomysłów i talentu uczestnikom plenerów nie brakowało, wiec i tym razem  z wkomponowaniem jetty, polo czy golfa w katowicki pejzaż nie będzie problemu. Na autorów najciekawszego obrazu i najciekawszej fotografii czekają nagrody: samochód z pełnym bakiem na weekend – mówi Jolanta Sroga, specjalista ds. marketingu Porsche Katowice, autoryzowanego Dealera Volkswagen. 

Malarskie spotkania poprowadzi Jadwiga Lemańska, absolwentka katowickiej ASP, organizatorka zajęć rysunku i malarstwa. Miejscem plenerów będzie katowicki Rynek (plac Kwiatowy). Uczestnicy, którzy zgłoszą się jako pierwsi, będą mieli do dyspozycji wszystkie niezbędne materiały (sztalugi, płótna, farby), ale do wspólnego malowania będzie mógł przyłączyć się każdy chętny. Spotkania odbędą się 1 i 8 sierpnia, w godzinach od 10.00 do 15.00. Zapisy: plenery@katowice.eu lub telefonicznie, pod numerem: 730 30 23 96 .

Więcej informacji: facebook.com/PorscheKatowice i facebook.com/PleneryKatowice

 

 

6.07.2015

"Bocian nasz" - seria wystaw, konkurs i album dla TAURON Dystrybucja S.A.

Bocian nasz- to projekt, w ramach którego TAURON Dystrybucja od wielu lat dba o gniazda zlokalizowane na słupach energetycznych. Teraz, kiedy bocianie pary odchowują młode, energetycy zorganizowali wystawy zdjęć  swoich „podopiecznych”. Można je oglądać w centrach handlowych w Krakowie, Katowicach, Opolu i Wrocławiu. Wnuk Consulting odpowiada za organizację serii wystaw, konkursu w serwisie Facebook oraz wydanie albumu.

 


 

TAURON Dystrybucja szacuje, że na słupach energetycznych zarządzanych przez spółkę, znajduje się około półtora tysiąca bocianich gniazd. 

- W naszym najbliższym otoczeniu ubywa wysokich drzew, nie ma już praktycznie dachów krytych strzechą i w związku z tym bociany coraz częściej na lokalizację gniazda wybierają słupy energetyczne. Platforma, na której umieszcza się gniazdo i wynosi powyżej przewodów, to rozwiązanie najlepsze. Zapewnia bezpieczeństwo ptakom i chroni je przed drapieżnikami, np. kunami - mówi dr Jacek Betleja, ornitolog.

Sieć energetyczna często zagraża życiu bocianów. Szczególnie nieizolowane przewody elektryczne mogą stanowić niebezpieczeństwo dla ptaków i ich młodych. Natomiast bocianie domostwo rozrastając się rok po roku potrafi ważyć nawet kilkaset kilogramów i może być przyczyną poważnych awarii sieci energetycznych.

- Każdego roku oczyszczamy i wynosimy gniazda na specjalne kojce, powyżej przewodów, w których płynie energia. To pozwala młodym bocianom dorastać w bezpiecznym gnieździe, a spółce  utrzymać sieci energetyczne w dobrym stanie technicznym - tłumaczy Marcin Marzyński, szef Biura Komunikacji TAURON Dystrybucja.

Właśnie m.in. wspomniane gniazda wyniesione na specjalne kojce czy bociany bezpiecznie odchowujące swoje potomstwo będzie można zobaczyć podczas serii wystaw w centrach handlowych w czterech miastach Polski południowej. Za nami są już wystawy w Krakowie (Bonarka City Center, 22-28 czerwca) i Katowicach (Silesia City Center, 29 czerwca - 5 lipca). Aktualnie wystawę można obejrzeć w Opolu (Karolinka, 6-12 lipca), a już za tydzień zawita ona do Wrocławia (Magnolia Park, 13-19 lipca). W każdą sobotę, wystawom towarzyszą dodatkowo animacje dla najmłodszych.

 

15.06.2015

PLACE - Lato 2015

Przedstawiamy najnowszy numer magazynu Osiedla Bażantowo PLACE. Bohaterką letniego wydania jest Alina Markiewicz, dziennikarka telewizyjna, fanka gór i podróży. W numerze znalazło się także sporo dla entuzjastów motoryzacji m.in. nietypowy test samochodu Audi A7, którym woziliśmy gości festiwalu Kultura Natura oraz relacja z prezentacji najnowszego modelu MINI. 

 

 

28.05.2015

Wnuk Consulting pomaga w organizacji i promocji INDUSTRIADY - dorocznego święta Szlaku Zabytków Techniki

Razem z firmą ERMAT odpowiadamy w tym roku za organizację i promocję INDUSTRIADY 2015. Za nami pierwsza konfernecja prasowa i symboliczne uruchomienie Industriadowej maszyny. Wszystkich miłośników przemysłowego dziedzictwa zapraszamy do województwa śląskiego już w sobotę, 13 czerwca!

 

 

 

15.05.2015

Wnuk Consulting razem z Porsche Inter Auto Polska i NOSPR podczas festiwalu Kultura Natura

Dzięki wsparciu Wnuk Consulting festiwal Kultura Natura w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach ma godną oprawę motoryzacyjną. Firma Porsche Inter Auto Polska zapewniła siedem samochodów audi A7 do wożenia gości festiwalu - znamienitych wirtuozów z całej Europy. Reprezentacyjna flota NOSPR ma więc chwilowo grubo ponad 1500 KM!

 

 

 

5.05.2015

Kibicujesz wszystkim Polakom? Dołącz do akcji #takdlario i oglądaj transmisję z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r.

Zwycięzca Dakaru Rafał Sonik, skoczek Piotr Żyła, bramkarz Jerzy Dudek, wokalista Czesław Mozil oraz wielu innych przedstawicieli świata sportu i kultury powiedziało już #takdlario, czyli przyłączyło się do akcji poparcia dla transmisji Igrzysk Paraolimpijskich w Telewizji Polskiej. Teraz na stronie takdlario.pl może to zrobić każdy, kto ma dostęp do Internetu.

 

5 maja - w Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych ruszyła akcja poparcia dla transmisji Igrzysk Paraolimpijskich w telewizji publicznej: #takdlario. W ubiegłym tygodniu TVP poinformowała, że zrealizuje te transmisje - wciąż jednak nie wiadomo w jakim zakresie. Dlatego niepełnosprawni sportowcy zbierają głosy poparcia od kibiców, którzy chcą zobaczyć zmagania paraolimpijczyków w telewizji (trzy lata temu polska telewizja jako jedna z nielicznych w Europie nie pokazała Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie, z których polscy sportowcy przywieźli 36 medali).

Dotychczas wiele mówiliśmy Polakom o sporcie niepełnosprawnych i nasze słowa  zawsze spotykały się z ogromnym odzewem. Teraz mówimy: „sprawdzam”, więc jeśli kibicujecie wszystkim Polakom przyłączcie się do akcji #takdlario — zachęca Katarzyna Rogowiec, koordynator projektu „TAURON Sportowy Partner Paraolimpijczyków”, trzykrotna medalistka zimowych Igrzysk Paraolimpijskich. — TVP dopiero we wrześniu zdecyduje w jakim wymiarze pokaże Igrzyska, mamy więc czas by udowodnić, że na transmisjach zależy nie tylko niepełnosprawnym — dodaje Katarzyna Rogowiec.

Aby dołączyć do petycji poparcia, wystarczy wejść na stronę: takdlario.pl i wypełnić krótki formularz. Zachęcamy też do publikowania filmów poparcia w mediach społecznościowych oznaczonych: #takdlario - mówi Karolina Hamer, niepełnosprawna pływaczka, inicjatorka akcji #takdlario.

Już przed startem akcji z tej możliwości skorzystali przedstawiciele świata sportu i kultury, których filmy można zobaczyć na stronie takdlario.pl oraz na kanale projektu PARAOLIMPIJCZYCY w serwisie YouTube. Wśród tych, którzy już przyłączyli się do akcji są: Rafał Sonik, Piotr Żyła, Jerzy Dudek, Czesław Mozil, koszykarze TAURON Basket Ligi, Andrzej Bachleda, Monika Kuszyńska, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski, Tomasz Majewski, Przemysław Babiarz, Paweł Korzeniowski, Czesław Jakubiec i Łukasz Czepiela. 

Z wielką przyjemnością nie tylko obejrzę transmisje z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio, ale też sam skomentuję zmagania paraolimpijczyków, bo naprawdę fascynujące. Dlatego zapraszam na te transmisje, zarówno do Internetu jak i do TVP Sport - mówi Przemysław Babiarz, dziennikarz i komentator sportowcy Telewizji Polskiej.

Każdy sportowiec, który przełamuje swoje bariery jest bohaterem, a ci którzy biorą udział w Igrzyskach Paraolimpijskich są nimi szczególnie. Ich bariery i wyzwania są największe z możliwych, dlatego chciałbym oglądać Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 r. - mówi w swoim filmie Rafał Sonik, zwycięzca Rajdu Dakar 2015 w kategorii quadów.

Kibicuję wszystkim Polakom, którzy reprezentują Polskę z orłem na piersi - dodaje Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji i triumfator Ligi Mistrzów z 2005 r.

Patrząc na świat z tej perspektywy oraz samemu będąc sportowcem jestem pewien, że warto wspierać naszych paraolimpijczyków, a Igrzyska powinny być transmitowane w telewizji publicznej - mówi z kolei w filmie nagranym w kokpicie samolotu pasażerskiego Łukasz Czepiela, pilot akrobacyjny i pierwszy Polak w najszybszym sporcie motorowym świata - zawodach Red Bull Air Race.

Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro rozpoczną się za rok - 7 września 2016 r., dlatego 7 września tego roku organizatorzy akcji #takdlario przekażą petycję poparcia prezesowi TVP.

Obok Katarzyny Rogowiec i Karoliny Hamer, inicjatorami akcji są także kulomiot Janusz Rokicki i maratończyk na wózku Tomasz Hamerlak, którzy dzięki swoim sukcesom sportowym także od lat popularyzują sport paraolimpijski, a od marca tego roku wspólnie realizują projekt „TAURON Sportowy Partner Paraolimpijczyków”. Celem projektu jest wsparcie polskiego sportu, idei Igrzysk Paraolimpijskich, zasad fair play oraz integracji osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych.

Przydatne linki:

www.takdlario.pl

www.facebook.com/paraolimpijczycy

www.tauron.pl

www.katarzyna-rogowiec.pl

www.karolinahamer.com

www.januszrokicki.pl

www.tomaszhamerlak.pl

 

 

29.04.2015

#takdlario - zaproszenie na konfernecję prasową

Zwycięzca Dakaru Rafał Sonik, skoczek Piotr Żyła, bramkarz Jerzy Dudek, muzyk Czesław Mozil, wokalistka Monika Kuszyńska i wielu innych przedstawicieli świata sportu i kultury powiedziało już #takdlario, czyli przyłączyło się do petycji poparcia dla transmisji Igrzysk Paraolimpijskich w telewizji publicznej.

 

Od 5 maja do akcji będą mogli przyłączyć się wszyscy Internauci podpisując petycję na stronie takdlario.pl Akcja potrwa do 7 września, kiedy to - równo rok przed rozpoczęciem Igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro - przekażemy podpisy Prezesowi Telewizji Polskiej, która podjęła już decyzję, że pokaże Igrzyska.

Właśnie 5 maja - w Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych zapraszamy na konferencję prasową inaugurującą akcję #takdlario. Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00 w Strefie Centralnej (budynek Centrum Kultury Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 2). W konferencji wezmą udział:

Karolina Hamer — pomysłodawca akcji, niepełnosprawna pływaczka, multimedalistka mistrzostw świata i Europy,

Katarzyna Rogowiec — biegaczka narciarska, potrójna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich, koordynator projektu „TAURON Sportowy Partner Paraolimpijczyków”,

Janusz Rokicki — kulomiot, medalista Igrzysk Paraolimpijskich,

Tomasz Hamerlak — maratończyk na wózku, medalista Igrzysk Paraolimpijskich.

Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone w Europie corocznie 5 maja, zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku jako dzień godności osób niepełnosprawnych.

 

 

13.04.2015

TAURON sportowym partnerem paraolimpijczyków

TAURON Polska Energia rozpoczął współpracę z Fundacją Katarzyny Rogowiec Avanti i stał się partnerem polskich paraolimpijczyków, wspomagając Karolinę Hamer, Katarzynę Rogowiec, Tomasza Hamerlaka i Janusza Rokickiego w zdobywaniu kolejnych osiągnięć sportowych oraz propagowania idei integracji społecznej, różnorodności i wyrównywania szans. 

 

Współpraca TAURONA i Fundacji ma na celu wsparcie polskiego sportu, idei Igrzysk Paraolimpijskich, zasad fair play oraz integracji osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych.

Współpraca TAURONA oraz Fundacji znajdzie swe odzwierciedlenie m.in. we wsparciu paraolimpijczyków trenujących w różnych klubach oraz reprezentujących Polskę na światowych arenach czy zbliżających się Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Współpraca TAURONA z Fundacją Katarzyny Rogowiec Avanti w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu nie ograniczy się tylko do sportu. Chcemy promować postawy, które są warunkiem odniesienia sukcesu w sporcie paraolimpijskim, zwłaszcza pasję i wytrwałość w pokonywaniu swoich ograniczeń. Liczymy na to, że wsparcie paraolimpijczyków przez TAURONA przyczyni się do ich sportowych sukcesów i rozsławienia w świecie polskiej energii, której niewyczerpanych zasobów stale życzymy naszym sportowcom - mówi Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR TAURON Polska Energia.

Nasza współpraca z TAURONEM to bezprecedensowe wydarzenie w historii polskiego paraolimpizmu. Traktujemy jązarówno jako dowód uznania dla naszych dotychczasowych działań, jak i wyzwanie, bo sporo jest jeszcze do zrobienia na rzecz sportu niepełnosprawnych - cieszy się Katarzyna Rogowiec.

- W ramach projektu PARAOLIMPIJCZYCY od kilku lat walczymy o godne miejsce sportu paraolimpijskiego: współpracę z dużym biznesem i transmisję Igrzysk Paraolimpijskich w polskiej telewizji. Z tak poważnym partnerem u boku jak TAURON na pewno nie zabraknie nam energii - mówi Karolina Hamer, niepełnosprawna pływaczka, współtwórczyni projektu PARAOLIMPIJCZYCY.

Projekt „TAURON Sportowy Partner Paraolimpijczyków” jest też spójny z innymi działaniami spółki w obszarze aktywizacji sportowej, szczególnie ze współpracą z Polskim Komitetem Olimpijskim, która trwa nieprzerwanie od XXI zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. TAURON od 2010 r. z powodzeniem wspiera polską reprezentację olimpijską w walce o najwyższe trofea – m.in. podczas igrzysk w Londynie i Soczi, a w najbliższym czasie będzie sponsorem narodowych reprezentacji udających się do Tbilisi, Baku oraz Rio de Janeiro w 2016 r. Nadziei olimpijskich TAURON poszukuje również wspólnie z Andrzejem Bachledą-Curusiem w ramach projektu TAURON Bachleda Ski, który skupia się na szkoleniu młodych narciarzy, rozpoczynających profesjonalną karierę sportową oraz wsparciu najlepszych obecnie zawodników, którzy reprezentują Polskę na arenach pucharów świata czy igrzysk olimpijskich. Dzięki temu na Igrzyska Olimpijskie w Soczi pojechało już trzech zawodników programu TAURON Bachleda Ski, a w 2014 r. utalentowana sportowa młodzież między innymi dzięki TAURONOWI wzięła udział w letnich igrzyskach w chińskim Nankinie.

 

 

9.04.2015

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych [ZAPROSZENIE]

Serdecznie zapraszamy na uroczystość otwarcia Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia w Tychach. Przed nami trzy dni sportowych emocji z udziałem najlepszych polskich pływaków młodego pokolenia. Na starcie zobaczymy m.in. Oliwię Jabłońską - srebrną medalistkę Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie i Patryka Biskupa - brązowego medalistę Mistrzostw Europy w Eindhoven

 

Uroczyste otwarcie Mistrzostw odbędzie się 11 kwietnia (sobota) o godz. 13.00 na pływalni MOSiR-u w Tychach przy ul. Edukacji 9.

Podczas uroczystości odbędzie się briefing prasowy, z udziałem:

Katarzyny Rogowiec — koordynatorki projektu TAURON Sportowy Partner Paraolimpijczyków,

Piotra Szymali — prezesa Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych „START”,

Grzegorza Ząbkowskiego — przedstawiciela Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Do Państwa dyspozycji będą także zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach oraz m.in. Łukasz Szeliga — prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”, Anna Wandzel — dyrektor śląskiego oddziału PFRON i Karolina Hamer — multimedalistka mistrzostw świata i Europy, która tuż po otwarciu podejmie próbę pobicia rekordu Polski w klasie S4 na 50 m stylem klasycznym.

Wśród zaproszonych gości przyglądających się widowiskowemu pojedynkowi będą m.in. Katarzyna Rogowiec, Karolina Hamer, Tomasz Hamerlak i Janusz Rokicki - paraolimpijczycy, którzy walczą o zainteresowanie biznesu sportem niepełnosprawnych i transmisję z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w polskiej telewizji.

 

 

2.04.2015

Zawodnik na wózku vs. gwiazda WTA [ZAPROSZENIE]

Jedna z czołowych zawodniczek WTA (Women’s Tennis Association) rozegra krótki mecz pokazowy z tenisistą na wózku inwalidzkim. W ten sposób w Bażantowo Sport rozpoczną się II Mistrzostwa Katowic w Tenisie na Wózkach o Puchar Prezydenta Miasta, oficjalna impreza towarzysząca turniejowi WTA Katowice Open. 

 

Wśród zaproszonych gości przyglądających się widowiskowemu pojedynkowi będą m.in. Katarzyna Rogowiec, Karolina Hamer, Tomasz Hamerlak i Janusz Rokicki - paraolimpijczycy, którzy walczą o zainteresowanie biznesu sportem niepełnosprawnych i transmisję z Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w polskiej telewizji.

Zapraszamy na konferencję prasową poświęconą II Mistrzostwom Katowic w Tenisie na Wózkach Inwalidzkich oraz kontynuacji projektu PARAOLIMPIJCZYCY, którego Partnerem został TAURON Polska Energia. W konferencji wezmą udział:
 
Katarzyna Rogowiec, trzykrotna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w biegach narciarskich, koordynatorka projektu: TAURON Sportowy Partner Paraolimpijczyków,
Albin Batycki, wielokrotny Mistrz Polski w tenisie na wózkach,
Paweł Gniadek, Dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR TAURON Polska Energia,
Jacek Piwkowski, Prezes Zarządu Millenium Sport.
 
Do Państwa dyspozycji będzie także trójka pozostałych sportowców biorących udział w projekcie TAURON Sportowy Partner Paraolimpijczyków (Karolina HamerTomasz Hamerlak Janusz Rokicki) oraz tenisiści grający w II Mistrzostwach Katowic w Tenisie na Wózkach.
 
Konferencja odbędzie się w czwartek, 9 kwietnia o godz. 16:15 w Bażantowo Sport (Katowice, ul. Pijarska 3). Tuż po konferencji zapraszamy na krótki mecz pokazowy tenisistki WTA i zawodnika na wózku.
 
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia na adres mailowy: bartlomiej@wnukconsulting.pl tel. +48 722 085 008.
 

 

 

30.03.2015

Wiosenny numer magazynu PLACE 

Bohaterem okładkowym wiosennego numeru PLACE'a (magazynu Osiedla Bażantowo, po raz pierwszy w nowym layoucie!) jest Łukasz Czepiela, pilot Red Bull Air Race i klubowicz Bażantowo Sport. Ponadto, w numerze do przeczytania m.in. relacja z jednego z najtrudniejszych rajdów przeprawowych świata przygotowana przez Dagmarę Kowalczyk z TVN Turbo i wywiad z dr. Marcinem Krupą, prezydentem Katowic. Cały numer w wersji elektronicznej do przeczytania TUTAJ.

 

 

 

26.02.2015

Rzecznicy wygrali z Dziennikarzami w dorocznych zawodach 1% dla Śląska

Sukcesy Marcina Gortata w najlepszej koszykarskiej lidze świata sprawiły, że i tym razem idea zawodów rzeczników prasowych i dziennikarzy nie trafiła do kosza. 

 

Po siatkówce (2011), strzelaniu (2012), squashu (2013) i badmintonie (2014) w 26 lutego Rzecznicy i Dziennikarze zmierzyli się w kolejnej dyscyplinie - koszykówce. 5. edycję zawodów wygrała drużyna Rzeczników wynikiem 47:41. Jak co roku nie wynik był najważniejszy, a to, aby zwrócić uwagę na potrzeby organizacji pożytku publicznego z naszego regionu. 

W meczu zagrali:

RZECZNICY
Rafał Jankowski - NSZZ Policjantów
Jacek Pytel - KMP w Katowicach
Joanna Dybała - Śmigiel Implant Master Clinc
Mirosław Rusecki - Szpital św. Barbary w Sosnowcu
Lena Polok - Galeria Katowicka
Marcin Marzyński - Tauron Dystrybucja
Cezary Orzech - GTL
Paweł Doś - Politechnika Śląska
Arkadiusz Teodorowski - MPGK Katowice
Marek Kiczka - Uniwersytet Ekonomiczny

DZIENNIKARZE 
Katarzyna Nylec - Onet.pl
Piotr Kalsztyn - NaszeMiasto.pl
Marek Durmała - TVP Katowice
Krzysztof Trzosek - TVS
Adrian Leks - TVS
Jacek Sroka - Dziennik Zachodni
Piotr Girczys - PAP
Dagmara Kowalczyk - TVN Turbo
Bartłomiej Wnuk - PLACE

Organizatorem meczu było Wnuk Consulting, Współorganizatorem Bażantowo Sport, a Partnerami Tauron Dystrybucja, Śmigiel Implant Master Clinic, Volkswagen Porsche Katowice i Galeria Katowicka.

 

 

17.02.2015

PARAOLIMPIJCZYCY pomagają Dorocie Bucław

Zgodnie z założeniami projektu, wszystkie środki zebrane dzięki sprzedaży kalendarza PARAOLIMPIJCZYCY 2015 zostały przekazane na szkolenie sportowców niepełnosprawnych. Wybór padł na Dorotę Bucław, niepełnosprawną tenisistkę stołową. Uzyskana kwota - nieco ponad 4 000 zł to w jej przypadku konkretne wsparcie - pozwala na pokrycie kosztów rocznej opieki trenerskiej.

 

Kalendarz PARAOLIMPIJCZYCY 2015 wydrukowano w liczbie 300 sztuk. Większość nakładu trafiła do przedstawicieli władz państwowych, świata mediów i zarządów największych przedsiębiorstw. 17 egzemplarzy zostało sprzedanych w serwisie Charytatywni Allegro za łączną kwotę ponad 4000 zł (jeden z kalendarzy - z autografami sportowców osiągnął cenę 1000 zł!).

- Zgodnie z założeniami, pieniądze ze sprzedaży przekazaliśmy na szkolenie sportowców niepełnosprawnych. Nasz wybór padł na Dorotę Bucław, niepełnosprawną tenisistkę stołową, ponieważ uzyskana kwota to w jej przypadku konkretne wsparcie; pozwala na pokrycie kosztów rocznej opieki trenerskiej - wyjaśnia Bartłomiej Wnuk z Wnuk Consulting, koordynator projektu PARAOLIMPIJCZYCY. 

Na tym nie koniec przedsięwzięcia. - Już w maju zaprosimy internautów do podpisywania petycji poparcia dla transmisji z przyszłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro; a w połowie roku rozpoczniemy prace nad kalendarzem na 2016 rok wylicza - Karolina Hamer, niepełnosprawna pływaczka, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, kalendarzowy luty. 

PARAOLIMPIJCZYCY to przedsięwzięcie, które wskazuje na dwa główne problemy sportu niepełnosprawnych w Polsce: brak transmisji Igrzysk Paraolimpijskich w telewizji publicznej oraz znikome zainteresowanie dużego biznesu sponsoringiem sportowców niepełnosprawnych. Głównym narzędziem projektu jest kalendarz. W tym na 2015 rok wystąpili: Katarzyna Rogowiec - biegaczka narciarska (styczeń), Karolina Hamer - pływaczka (luty), Tomasz Hamerlak - maratończyk na wózku (marzec), Małgorzata Asajewicz - pływaczka (kwiecień), Łukasz Wietecki - triatlonista (maj), Tomasz Rosik - pływak (czerwiec), Daria Bielska - rugbystka (lipiec), Mirosław Madzia - dyskobol (sierpień), Anna Omielan - pływaczka (wrzesień), Patrycja Haręza - szermierka (październik), Maciej Krężel - narciarz alpejski (listopad) i Janusz Rokicki - kulomiot (grudzień). Zdjęcia to dzieło Dominika i Michała Świerkotów z Dreamsphoto.

Więcej informacji o projekcie: facebook.com/paraolimpijczycy i twitter.com/paraolimp

 
 

3.02.2015

Rzecznicy vs. Dziennikarze, czyli 1% dla Śląska 2015 [zapowiedź]

Po siatkówce (2011), strzelaniu (2012), squashu (2013) i badmintonie (2014) w tym roku rzecznicy i dziennikarze zmierzą się w kolejnej dyscyplinie - koszykówce. 

 

Zawody odbędą się w czwartek, 26 lutego o godz. 17.30 w Bażantowo Sport w Katowicach (ul. Pijarska 3) i podobnie jak co roku będą promowały ideę pozostawienia 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z naszego regionu. 
 
W dotychczasowych edycjach udział wzięli dziennikarze takich mediów jak: TVN, TVN24, TVP, TVS, Onet.pl, Gazeta Wyborcza, Dziennik Zachodni, MM Silesia oraz rzecznicy takich instytucji jak: Urząd Miasta Katowice, Fortum, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, NSZZ Policjantów, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze i Bażantowo Sport.
 
Partnerami tegorocznych zawodów są: TAURON Dystrybucja, Bażantowo Sport, Galeria Katowicka i Porsche Inter Auto Polska oraz Stomatologia Śmigiel.
 
 
 
Tak wyglądały zawody w zeszłym roku:

 

17.12.2014

Puchar siatkarskich mistrzów świata wraca na Śląsk!

Nie widzieliśmy go na Śląsku od września, kiedy siatkarka reprezentacja Polski pokonała w finale Mistrzostw Świata Brazylię. W czwartek Puchar Mistrzostw Świata wraca na Śląsk i jako pierwsi będą go mogli zobaczyć z bliska klubowicze i goście Bażantowo Sport. To nie przypadek, bo właśnie tutaj Polacy mieszkali i trenowali w czerwcu tego roku. 

 

 W katowickim klubie puchar będzie można zobaczyć w godzinach 17.30-20.00. Każdy chętny będzie mógł go dotknąć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Z Katowic trofeum pojedzie do Mysłowic, gdzie w sobotę odbędzie się licytacja sportowych pamiątek, z której dochód zostanie przeznaczony na miejscowego domu dziecka. Wśród nich będzie kalendarz PARAOLIMPIJCZYCY 2015 z autografami sportowców przekazany przez Bażantowo Sport. 


Puchar mierzy niecałe 43 cm i waży 9 kg. Został zaprojektowany specjalnie na tegoroczne FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Trofeum składa się z 12 elementów, które połączono w cylindryczny kształt przedstawiający 12 zawodników i ich rotację na boisku. Całość wyraża szybkość i elegancję oraz siatkarskie wartości czystości, zaangażowania, siły, precyzji i współpracy.

 

2.12.2014

Rok z PARAOLIMPIJCZYKAMI

Rok 2015 to będzie ich rok. 12 niepełnosprawnych sportowców znalazło się na kartach kalendarza PAROLIMPIJCZYCY. W ten sposób walczą o zainteresowanie wielkiego biznesu sportem paraolimpijskim. Bo aby godnie żyć i trenować sportowcy potrzebują sponsorów.

 

PARAOLIMPIJCZYCY to pierwszy w kraju kalendarz ze sportowcami paraolimpijskimi, który z takim rozmachem wskazuje na dwa główne problemy sportu niepełnosprawnych w Polsce: brak transmisji Igrzysk Paraolimpijskich w telewizji publicznej oraz znikome zainteresowanie sponsorów.

 - Portrety w kalendarzu pokazują pięknych, silnych, atletycznych ludzi. Dlaczego nie mielibyśmy ich oglądać w telewizji? Przecież to idealni kandydaci na ambasadorów marek, którzy świetnie sprawdziliby się w kampaniach reklamowych - mówi Karolina Hamer, niepełnosprawna pływaczka, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, kalendarzowy luty. 

Kalendarz został wydrukowany w nakładzie 300 egz., z czego 250 trafi do przedstawicieli władz państwowych, świata mediów i zarządów największych przedsiębiorstw. 50 egz. można kupić w serwisie Charytatywni Allegro (www.charytatywni.allegro.pl/paraolimpijczycy) w dwóch opcjach: „kup teraz” w cenie 200 zł lub na licytacji. 

- Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na szkolenie sportowców niepełnosprawnych, które realizuje Fundacja Bażantowo. Oprócz aukcji, wydaniu kalendarza towarzyszy wystawa, którą w grudniu można oglądać w Bażantowo Sport w Katowicach - mówi Bartłomiej Wnuk z Wnuk Consulting, koordynator projektu PARAOLIMPIJCZYCY.

W kalendarzu wystąpili: Katarzyna Rogowiec - biegaczka narciarska (styczeń), Karolina Hamer - pływaczka (luty), Tomasz Hamerlak - maratończyk na wózku (marzec), Małgorzata Asajewicz - pływaczka (kwiecień), Łukasz Wietecki - triatlonista (maj), Tomasz Rosik - pływak (czerwiec), Daria Bielska - rugbystka (lipiec), Mirosław Madzia - dyskobol (sierpień), Anna Omielan - pływaczka (wrzesień), Patrycja Haręza - szermierka (październik), Maciej Krężel - narciarz alpejski (listopad) i Janusz Rokicki - kulomiot (grudzień).

Zdjęcia z kalendarza do pobrania na dole strony. Wykorzystanie możliwe tylko pod warunkiem zamieszczenia podpisu: fot. Dominik Świerkot, Michał Świerkot/Facebook.com/paraolimpijczycy). 

 

 

25.11.2014

Zaproszenie na premierę projektu: PARAOLIMPIJCZYCY

Rok 2015 to będzie ich rok. 12 niepełnosprawnych sportowców znalazło się na kartach kalendarza PAROLIMPIJCZYCY. W ten sposób walczą o zainteresowanie wielkiego biznesu sportem paraolimpijskim. Bo aby godnie żyć i trenować sportowcy potrzebują sponsorów.

 

 

Z przyjemnością zapraszamy na premierę prasową kalendarza PARAOLIMPIJCZYCY w przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - we wtorek, 2 grudnia o godz. 11 do Bażantowo Sport w Katowicach (ul. Pijarska 3). 

Więcej informacji o PARAOLIMPIJCZYKACH:

twitter.com/PARAOLIMP

charytatywni.allegro.pl/paraolimpijczycy

 

17.11.2014

Łukasz Czepiela podsumuje 1. sezon w Red Bull Air Race

Zapraszamy na podsumowanie pierwszego sezonu w karierze oraz wspólny trening z Łukaszem Czepielą, pierwszym Polakiem w Red Bull Air Race w czwartek, 20 listopada o godz. 11 w Bażantowo Sport (Katowice, ul. Pijarska 3).

 

 

Łukasz Czepiela zakończył swój pierwszy sezon w klasie Challenger Red Bull Air Race na 11 pozycji z dorobkiem 8 punktów, ale już wiadomo, że w przyszły roku także zobaczymy jego nazwisko na listach startowych najszybszej serii wyścigowej świata. - Na początku sezonu moje czasy były gorsze o 3-4 s od innych zawodników. Pod koniec już tylko o 0,2-0,3 s. Liczę na to, że w 2015 r. trend się nie odwróci i będę o te 0,2 s lepszy od innych - mówi Łukasz Czepiela. 

Póki co można go spotkać w Katowicach, gdzie aktualnie mieszka i skąd niemal codziennie lata samolotami… pasażerskimi. Na co dzień trenuje w Bażantowo Sport, by - jak sam mówi - przygotować swoje ciało do zawodów: - Przeciążenia +10, a nawet -8 g są bardzo wymagające, bo ciało staje się 10 razy cięższe, co oznacza, że przy niektórych manewrach ważę nawet 750 kg.

Łukasz Czepiela - pilot akrobacyjny, który dzięki udziałowi w klasie Challanger Red Bull Air Race rozwija skrzydła na arenie międzynarodowej. W przeszłości pełnił funkcję szefa zespołu w renomowanej brytyjskiej grupie akrobacyjnej Honda Dream Team. Kiedy nie pochłania go latanie po świecie, szuka adrenaliny uprawiając wędrówkę lub wspinaczkę skałkową. Jest także zapalonym pływakiem. 

Red Bull Air Race - najbardziej emocjonujące powietrzne zawody w świecie sportów motorowych. Wykorzystując najszybsze, lekkie samoloty wyścigowe, piloci pokonują powietrzny tor nisko nad ziemią, manewrując z prędkością nawet 350 km/h pomiędzy napełnionymi powietrzem 25-metrowymi pylonami.

Challanger Cup - nowa, emocjonująca rywalizacja towarzysząca mistrzostwom świata Red Bull Air Race. Jej celem jest stworzenie utalentowanym pilotom możliwości doświadczenia wielkich emocji związanych ze startem pod nieco mniejszą presją, niż ta wywierana na zawodnikach klasy mistrzowskiej. Piloci klasy Challenger latają samolotami Extra E-330LX, zapewnianymi do wyścigów przez Red Bull Air Race. W niektórych przypadkach podniebny tor jest dla nich mniej wymagający, aby mogli szlifować swoje umiejętności przy dużej prędkości, ale w bezpiecznym środowisku. Zawody Challenger Cup odbywają się zawsze w przeddzień wyścigu głównego, podczas każdego przystanku Mistrzostw Świata Red Bull Air Race, który w minionym sezonie po raz pierwszy zawitał do Polski (zawody odbyły się w dniach 25-27 lipca w Gdyni). 

Bażantowo Sport - największy w regionie komercyjny kompleks sportowy obejmujący korty do tenisa i squasha, halę sportową, rehabilitację, basen, saunarium, spa, fitness i siłownię. Ofertę dopełniają 3-gwiazdkowy hotel, pub i restauracja.

Zapraszamy do aktywnego wzięcia udziału w treningu z Łukaszem Czepielą. Chętnych prosimy o zabranie odzieży sportowej.

Aktualizacja: linki do materiałów, które powstały po spotkaniu z mediami w Bażantowo Sport: TVPTVSWyborcza.plOnet.pl

 

 

13.11.2014

Bartłomiej Wnuk na Kongresie Rozwoju Edukacji: postawcie na praktyków

- W dobie równego dostępu do wiedzy to praktyka i praktycy mogą stać się podstawą do budowania przewagi konkurencyjnej przez Uniwersytet Ekonomiczny - radził katowickiej uczelni Bartłomiej Wnuk podczas Kongresu Rozwoju Edukacji

 
 
W ramach Kongresu Rozwoju Edukacji, który odbywał się w Katowicach w dniach 12-13 listopada  Bartłomiej Wnuk wziął udział  w sesji: "Wdrażanie praktyki gospodarczej w proces kształcenia - dobre praktyki z UE Katowice" i mówił o potrzebie dobrego PR w kontaktach uczelni z otoczeniem na bazie realizowanych wspólnie z UE projektów. Oprócz niego, udział w sesji wzięli m.in.: prof. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Internacjonalizacji i Marketingu UE w Katowicach, Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej SA i Jarocław Jackowiak, ISV Technology Manager, Academic Initiative Architect IBM Polska.

 

 

Katowice, 6.11.2014

Katowicki Klub Tenisowy: wielka szansa dla wszystkich dzieci

Z początkiem listopada rozpoczął się nabór dzieci do Katowickiego Klubu Tenisowego. Dzięki współpracy Fundacji Bażantowo z miejscowym MOSiR-em profesjonalna nauka tenisa w Katowicach będzie bardziej dostępna niż kiedykolwiek wcześniej.

 
 
Katowicki Klub Tenisowy kieruje swoją ofertę do rodziców dzieci w wieku od 5 lat. Klub gwarantuje profesjonalną kadrę trenerską z trenerem juniorskiej kadry narodowej - Maciejem Wściubiakiem na czele. Oprócz nauki tenisa, w programie są m.in. zajęcia ogólnorozwojowe, język angielski dla tenisisty oraz taktyka gry. 
 
- Zajęcia będą się odbywały w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach - Janowie w małych grupach, dwa-trzy razy w tygodniu. Naszych uczniów będziemy przygotowywać do udziału w Talentiadzie oraz w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata - zapowiada Maciej Wściubiak.
 
Cena miesięcznych zajęć w Katowickim Klubie Tenisowym to 190 zł. - Jeśli miesięcznie dziecko uczestniczy w 8-12 zajęciach, to nasza oferta jest dużo tańsza niż w tradycyjnym modelu, w którym rodzice płacą indywidualnie zarówno za wynajęcie kortu jak i trenera - wylicza Wściubiak.
 
Piotr Płoskoń, prezes Fundacji Bażantowo dodaje, że Fundacja wesprze w przyszłości najzdolniejszych uczniów z biedniejszych rodzin. 
- Katowice mają już swój wielki turniej tenisowy. Otwierając szkolenie dla jak najszerszego grona młodych katowiczan chcemy, aby w przyszłości miały także zawodników, którzy będą osiągali doskonałe wyniki w najbardziej prestiżowych imprezach. Z Katowic na Wimbledon? Czemu nie - podsumowuje.
 
Więcej informacji o Katowickim Klubie Tenisowym: www.sport.bazantowo.pl

 

 

27.10.2014

Nowy numer magazynu PLACE

Już jest najnowszy jesienno-zimowy numer magazynu PLACE. Tym razem na okładce Magazynu Osiedla Bażantowo znalazła się Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor Narodowej Orkeistry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

 
Najnowszy numer PLACE'a w wersji elektronicznej dostępny TUTAJ.
 
 
Katowice, 26.10.2014

Podsumowanie X Mistrzostw Polski w Racketlonie 

Dzisiaj zakończyły się X Mistrzostwa Polski w Racketlonie, które w dniach 24-26 października odbywały się w Bażantowo Sport w Katowicach.

 
Oto zwycięzcy we wszystkich 9 kategoriach turnieju (w kolejności: I miejsce, II miejsce, III miejsce):
 
- Kobiety: Magdalena Kamińska, Klaudia Borek, Agata Doroszkiewicz
- Mężczyźni - kat. A: Krzysztof Samonek, Rafał Rykowski, Marek Wojnarski
- Mężczyźni - kat. B: Daniel Lipowski, Grzegorz Przybysz, Andrzej Sedlaczek
- Mężczyźni - kat. C: Tomasz Malmiga, Hubert Górski, Piotr Pietryga
- Mężczyźni - kat. +45: Wojciech Drwięga, Piotr Seweryn, Piotr Kowalski
- Juniorzy - kat. U21: Michał Szymczak, Hubert Górski, Jan Wolańczyk
- Debel mężczyzn - kat. A: Marek Wojnarski - Rafał Rykowski, Norbert Stolicki - Krzysztof Samonek, Michał Szymczak - Wojciech Wajda
- Debel mężczyzn - kat. B: Hubert Górski - Adrian Górski, Jarosław Boczar - Grzegorz Przybysz, Krzysztof Olejarczyk - Michał Gajc
- Mikst: Agata Doroszkiewicz - Krzysztof Samonek, Magdalena Kamińska - Rafał Rykowski, Klaudyna Zarówna - Michał Szymczak
 
- Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Racketlonie były dziesiątymi z kolei i drugimi, które zostały rozegrane w Bażantowo Sport w Katowicach. Za nami wspaniały turniej i kolejny krok w procesie popularyzowania racketlona - w tegorocznych zawodach wystartowało dwukrotnie więcej zawodników niż w 2013 r. - 88 osób  podsumowuje Rafał Rykowski, prezes Polskiej Federacji Racketlona
 
 

Katowice, 9.10.2014

X Mistrzostwa Polski w Racketlonie odbędą się w Katowicach

W dniach 24-26 października w Bażantowo Sport w Katowicach odbędą się X Mistrzostwa Polski w Racketlonie - zawody, których uczestnicy rywalizują ze sobą w czterech dyscyplinach: tenisie stołowym, badmintonie, squashu i tenisie.

Racketlon, czyli wielobój rakietowy, to sport znany od dawna w krajach takich jak Szwecja, Finlandia, Wielka Brytania, Belgia, czy Austria. 

Racketlon jest sportem, który w bardzo szybkim tempie rozwija się zarówno w Polsce, jak i na świecie, zdobywając coraz większe grono nowych miłośników i w którym polscy zawodnicy od wielu lat osiągają międzynarodowe sukcesy - mówi Rafał Rykowski prezes Polskiej Federacji Racketlona.

Zawodnicy startujący w racketlonie rywalizują ze sobą w czterech dyscyplinach, w następującej kolejności: tenis stołowy, badminton, squash oraz tenis ziemny. Rozgrywka składa się z czterech setów, po jednym z danej dyscypliny, każdy rozgrywany do 21 punktów. 

 - Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Racketlonie będą dziesiątymi z kolei i drugimi, które zostaną rozegrane w Bażantowo Sport w Katowicach. Swoją obecność potwierdzili już prawie wszyscy członkowie kadry Polski, która zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Świata w Racketlonie, zatem zapowiada się naprawdę wspaniały turniej, na który wszystkich serdecznie zapraszam - dodaje prezes PFR.

Bażantowo Sport to największy kompleks sportowy na Śląsku. Na powierzchni 10 m kw. znajdują się: hala tenisowa, korty do squasha, fitness klub, siłownia, centrum rehabilitacji, spa, basen, 10 saun, hala sportowa, ścianka wspinaczkowa, boiska do badmintona, bowling. Ofertę dopełnia hotel, restauracja i pub w stylu angielskim.

Ze wszystkich tych atrakcji podczas Mistrzostw Polski w Racketlonie będą mogli skorzystać w tym roku także wszyscy chętni, dla których przygotowano turniej amatorów. Zapisy trwają do 19 października. Więcej informacji na stronie: www.bazantowo.pl

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Katowice. 

Patroni medialni: Eska, Dziennik Zachodni, Nasze Miasto, TVP Katowice, squashmasters.pl, tenisklub.pl, polski-tenis.pl, badmintonnews.pl, tenisportal.com, pingpong.com.pl, badminton.pl, esquash.pl, ligasquasha.pl, rakietomania.pl

Sponsorzy: Bażantowo Sport, Go Sport, Visconti, Hotel Arłamów, Old Timers Garage, Prince, Doxa i Lux Time.

 

8.10.2014

Rok z paraolimpijczykami
Ruszają zdjęcia do kalendarza z niepełnosprawnymi sportowcami

W niedzielę 12 października w Bażantowo Sport odbędą się zdjęcia do pierwszego w Polsce kalendarza ze sportowcami niepełnosprawnymi. W wyjątkowej sesji wezmą udział m.in.: pływaczka Karolina Hamer, kulomiot Janusz Rokicki, narciarz alpejski Maciej Krężel, maratończyk na wózku Tomasz Hamerlak i biegaczka narciarska Katarzyna Rogowiec.

 

Kalendarz jest elementem kampanii podkreślającej atrakcyjność marketingową paraolimpijczyków, którzy w trakcie przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016 walczą o zainteresowanie sponsorów. Unikatowy kalendarz zostanie wydrukowany w nakładzie 300 egzemplarzy dzięki mecenatowi Bażantowo Sport. Jego premierę zaplanowano na 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Przedstawicieli mediów zainteresowanych spotkaniem z paraolimpijczykami zapraszamy do Bażantowo Sport (Katowice, ul. Pijarska 3) w niedzielę 12 października w godzinach 9-12.

 

 

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 2 ]
Kalendarz PARAOLIMPIJCZYCY 2015.pdf Kalendarz PARAOLIMPIJCZYCY 2015.pdf 14-12-01 19:43 1.06MB Kalendarz PARAOLIMPIJCZYCY 2015.pdf pobierz
PARAOLIMPIJCZYCY2015 - zdjęcia sportowców z kalendarza PARAOLIMPIJCZYCY2015.zip PARAOLIMPIJCZYCY2015 - zdjęcia sportowców z kalendarza PARAOLIMPIJCZYCY2015.zip 14-12-01 19:42 4.51MB PARAOLIMPIJCZYCY2015 - zdjęcia sportowców z kalendarza PARAOLIMPIJCZYCY2015.zip pobierz